17.01.2011 17:57

127 hodin (2010) - Film

Základní informace

Český název: 127 hodin
Originální název: 127 Hours
Česká premiéra: 3. února 2011
Světová premiéra: 5. listopadu 2010
Natočeno: USA / Velká Británie 2010
Režie: Danny Boyle
Scénář: Danny Boyle, Simon Beaufoy
Kamera: Enrique Chediak, Anthony Dod Mantle
Hudba: A.R. Rahman
Hrají: James Franco (Aron Ralston), Amber Tamblyn, Lizzy Caplan, Kate Mara, Clémence Poésy, Kate Burton (paní Ralston), Darin Southam (Zach), Norman Lehnert (Dan), Fenton Quinn (Blue John), Sean Bott, Priscilla Poland (služebná), Elizabeth Hales (basketbalová fanynka), Patrick Gibbs (host na svatbě)
Délka: 94 minut
Žánr: Drama / Thriller / Dobrodružný / Životopisný
Distributor: Fox Searchlight Pictures

Video:

Obsah z filmu 127 hodin

Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank