02.12.2010 14:05

2012 (2009) - Film

Základní informace

Český název: 2012
Originální název: 2012
Česká premiéra: 12. listopadu 2009
Světová premiéra: 12. listopadu 2009
Natočeno: USA 2009
Režie: Roland Emmerich
Scénář: Roland Emmerich, Harald Kloser
Kamera: Dean Semler
Hudba: Harald Kloser, Thomas Wanker
Hrají: John Cusack (Jackson Curtis), Thandie Newton (Laura Wilson), Amanda Peet (Kate), Chiwetel Ejiofor (Adrian Helmsley), Woody Harrelson, Chin Han (Lin), Danny Glover (prezident Wilson), Oliver Platt (Carl Anheuser), Thomas McCarthy (Gordon), Patrick Bauchau (Roland Picard), Morgan Lily (Lilly), Beatrice Rosen (Tamara), Agam Darshi (Aparna), Henry O (Lama Lak Ya), Liam James (Noah), Blu Mankuma (Harry Helmsley), David Richmond-Peck (Political Aide), Eve Harlow (Cashier), Ron Selmour, Ryan McDonald (Scotty), George Segal (Tony Delgado), John Billingsley (profesor West), Jimi Mistry (Satnam Tsurutani), Johann Urb (Sasha), Anna Mae Routledge (policistka Tayová), Patrick Gilmore (Taylor), Marco Khan (kněz), Alexandra Castillo (reportérka CNN), Lisa Lu (paní Pangová), Zlatko Buric (Yuri)
Délka: 158 minut
Žánr: Drama / Sci-fi / Akční / Thriller
Distributor: Columbia Pictures

Obsah z filmu 2012

Mayský kalendář by měl dosáhnout konce svého třináctého cyklu 21. prosince 2012 a po tomto datu už podle nejmoudřejších mužů této dávné civilizace není nic. To samozřejmě vybízí k otázce: pokud kalendář nepokračuje, co se pak bude dít?
Když před mnoha staletími po sobě Mayové zanechali svůj kalendář s jasným koncovým datem, popsali také, co bude následovat. Do dnešních dní stejnou věc objevili astrologové, numerologové odhalili vzory, které ji předpovídají, geologové míní, že už k ní dávno mělo dojít, a dokonce ani vládní vědci nejsou schopni zamlčet katastrofu biblických rozměrů, která na naši planetu čeká v roce 2012. Proroctví, na jehož počátku stáli právě Mayové, je nyní podrobně zaznamenané, prodiskutované, rozebrané a prozkoumané. V roce 2012 zjistíme pravdu o předpovídané povodni. A nemůžeme říci, že jsme nebyli varováni... (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank