02.12.2010 15:27

300: Bitva u Thermopyl (2006) - Film

Základní informace

Český název: 300: Bitva u Thermopyl
Originální název: 300
Česká premiéra: 22. března 2007
Světová premiéra: 9. března 2007
Natočeno: USA 2007
Režie: Zack Snyder
Scénář: Zack Snyder, Kurt Johnstad, Michael Gordon (podle komixu Franka Millera)
Kamera: Larry Fong
Hudba: Tyler Bates
Hrají: Gerard Butler (Leonidas), Vincent Regan (kapitán), Lena Headey (královna Gorgo), David Wenham (Dilios), Michael Fassbender (Stelios), Mercedes Leggett (perská konkubína), Rodrigo Santoro (Xerxes), Tom Wisdom (Astinos), Andrew Tiernan (Ephialtes), Dominic West (Theron), Andrew Pleavin (Daxos), David Leitch (hrdina za Sparty)
Délka: 110 minut
Žánr: Akční / Dobrodružný / Válečný / Drama
Distributor: Warner Bros.

Obsah z filmu 300: Bitva u Thermopyl

Roku 480 př. Kr. perský král Xerxes (Rodrigo Santoro) vedl svou armádu, aby konečně rozdrtila Řecko. Nejvhodnějším obranným postavením byl pro Řeky průsmyk u Thermopyl, jenž k obraně poskytoval prostor velký méně než 4,5 metru. Právě tam se 300 sparťanských vojáků, vedených králem Leonidasem (Gerard Butler) utkalo s obrovskou přesilou... Frank Miller, inspirován touto událostí vytvořil grafickou novelu, kterou nazval podle počtu sparťanských vojáků v řeckém vojsku 300. Dostalo se jí obrovského ohlasu a spolu se SIN CITY patří k Millerovým nejlepším pracem. Nyní, téměř devět let po vydání originálu, se látky chopil talentovaný režisér Zack Snyder (ÚSVIT MRTVÝCH) a za použití nejmodernější technologie nám bude vyprávět příběh války, hrdinství nenávisti a zrady.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank