01.02.2014 17:55

47 Róninů (2013) Film

Základní informace

Český název: 47 Róninů
Originální název: 47 Ronin
Česká premiéra: 2. ledna 2014
Světová premiéra: 6. prosince 2013
Natočeno: USA 2013
Režie: Carl Rinsch
Scénář: Chris Morgan, Hossein Amini
Kamera: John Mathieson
Hudba: Atticus Ross
Hrají: Keanu Reeves (Kai), Tadanobu Asano (Lord Kira), Hiroyuki Sanada, Rinko Kikuchi (Mizuki), Cary-Hiroyuki Tagawa, Yorick van Wageningen, Ko Shibasaki (Mika), Togo Igawa, Jin Akanishi, Haruka Abe, Yuriri Naka (Iku), Chillie Mo (Carl), Tomoko Komura, Tanroh Ishida, Brian C. Hirono (Okuda), Junichi Kajioka (stráž), Rick Genest (divoch), Masayoshi Haneda (Yasuno), Masashi Fujimoto, Siong Loong Choong, Kevin Tran, Takato Yonemoto (Basho), Natsuki Kunimoto (Riko), Jason Ngo, Stephen Oyoung, Jamie Tran (Jemtashi - Ronin), David Verne
Délka: 119 minut
Žánr: Akční / Drama / Fantasy

Videa

Obsah z Filmu 47 Róninů

Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank