02.12.2010 13:57

6th Day (2010) - Film

Základní informace

Český název: 6. den / Šestý den
Originální název: 6th Day, The
Česká premiéra: 4. ledna 2001
Světová premiéra: 13. listopadu 2000
Natočeno: USA / Kanada 2000
Režie: Roger Spottiswoode
Scénář: Cormac Wibberley, Marianne Wibberley, Daniel Petrie, John Sayles
Kamera: Pierre Mignot
Hudba: Trevor Rabin
Hrají: Arnold Schwarzenegger (Adam Gibson), Michael Rapaport (Hank Morgan), Tony Goldwyn (Drucker), Michael Rooker (Robert Marshall), Sarah Wynter (Talia Elsworthová), Wendy Crewson (Natalie Gibsonová), Terry Crews (Vincent), Ken Pogue, Robert Duvall, Jennifer Gareis, Steve Bacic, Don S. Davis (kardinál de la Jolla)
Délka: 123 minut
Žánr: Akční / Sci-Fi / Thriller
Distributor: Falcon

Obsah z filmu Šestý den

Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank