31.07.2011 13:18

Alois Nebel (2011) - Film

Základní informace

Český název: Alois Nebel
Originální název: Alois Nebel
Česká premiéra: 29. září 2011
Natočeno: Česko 2010
Režie: Tomáš Luňák
Scénář: Jaroslav Rudiš, Jaromír Švejdík
Kamera: Jan Baset Střítežský
Hudba: Priessnitz
Hrají: Miroslav Krobot (Alois Nebel), Marie Ludvíková (Květa), Leoš Noha (Wachek), Karel Roden (němý), Alois Švehlík (starý Wachek), Ondřej Malý (Olda), Ján Sedal (Šokin)
Délka: 90 minut
Žánr: Animovaný / Drama

Video

Obsah z filmu Alois Nebel

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel (Miroslav Krobot). Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha. Nejčastěji se mu v ní zjevuje Dorothe (Tereza Voříšková), oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce. Šedivé dny na nádraží v Bílém Potoce na sklonku socialismu líně plynou, výhybkář Wachek (Leoš Noha) společně se svým otcem (Alois Švehlík) kšeftují s důstojníky sovětské armády. Poklidnou atmosféru naruší jednoho dne Němý (Karel Roden), který překročí hranice se sekyrou v ruce, aby pomstil svoji matku. Halucinace nakonec Nebela přivedou do blázince a přijde o místo výpravčího. Vydá se do Prahy hledat jinou práci u dráhy a na Hlavním nádraží najde svou životní lásku, toaletářku Květu (Marie Ludvíková). Nebel se rozhodne vrátit zpátky do hor, aby se znovu setkal s Němým a souboj s temnými stíny minulosti dovedl do konce. (oficiální text distributora).

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank