05.12.2010 18:55

Američan (2010) - Film

Základní informace

Český název: Američan
Originální název: American, The
Česká premiéra: 2. prosince 2010
Světová premiéra: 1. září 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Anton Corbijn
Scénář: Rowan Joffe (Martin Booth - román)
Kamera: Martin Ruhe
Hudba: Herbert Grönemeyer
Hrají: George Clooney (Jack), Violante Placido (Clara), Thekla Reuten (Mathilde), Paolo Bonacelli (otec Benedetto), Bruce Altman (Larry), Irina Björklund (Ingrid), Filippo Timi, Samuli Vauramo, Björn Granath, Jeffrey Feingold (italský agent)
Délka: 105 minut
Žánr: Drama / Thriller
Distributor: Focus Features

Obsah z filmu Američan

Nájemný vrah Jack (George Clooney) je neustále v pohybu a pořád sám. Poté, co jedna jeho zakázka ve Švédsku skončí mnohem krutěji, než předpokládal, se uchýlí na italský venkov. Schovává se ve středověkém městečku a užívá si chvíle nerušené smrtí. Zároveň tam ale přijme zakázku - má sestavit zbraň pro záhadnou ženu Mathildu (Thekla Reuten). Zatímco se Jack opájí klidem v horách Abruzzo, spřátelí se s místním knězem Benedettem (Paolo Bonacelli) a věnuje se krásné Claře (Violante Placido). Jejich přátelství pomalu přeroste do milostného vztahu, který je idylkou samotnou. Tedy do doby, než se Jack rozhodne vystoupit ze stínu, čímž možná pokouší osud.   (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank