17.11.2010 20:16

Autorka Harryho Pottera si nejvíce oblíbila nový sedmý díl - Zajímavosti

Britská spisovatelka J.K.Rowling se v rozhovoru pro agenturu Reuters svěřila, že si ze všech filmů o Harrym Potterovi, které vznikly na motivy jejich knih, oblíbila právě poslední, sedmý díl, jehož premiéra se uskutečnila minulý čtvrtek v Londýně. Rowling zároveň znovu zcela nevyloučila možnost pokračování populárních kouzelnických příběhů.

Ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti hledá Harry se svými přáteli Hermionou a Ronem takzvané viteály, bez nichž nemohou zneškodnit svého úhlavního nepřítele Voldemorta. Česká premiéra první části závěrečného dílu začíná dnes o půlnoci.

"Je to můj oblíbený film z té řady. Takže je to velmi vzrušující večer, ale už se těším až ho uvidím znovu, dokončený jsem ho viděla jenom jednou," uvedla Rowling před premiérou.Spisovatelka příběhy o Potterovi uzavřela dlouho předtím, než se ke konci přiblížilo jejich zpracování do filmové podoby. Na rozdíl do hlavních představitelů Daniela Radcliffa v ústřední roli, Emmy Watson a Ruperta Grinta tak prý měla víc času na vyrovnání se s koncem "potterovské mánie".

Je Harry Potter definitivně u konce?

Pokud jde o pokračování příběhů, Rowling podle Reuters odmítla s jistotou říct, že jeho dobrodružství je definitivně u konce. "Myslím, že to skončilo, ale vždycky říkám 'nikdy neříkej nikdy', protože nevíte," dodala.

Na celém světě se prodalo více než 400 milionů výtisků knih série o čarodějnickém učni. Šestice filmů dosud natočených filmů od roku 2001 vyneslo 5,4 miliard dolarů (97,5 miliard korun) v tržbách v kinosálech na celém světě.

Agentura připomněla slova Daniela Radcliffa, který tvrdí, že by se po deseti letech ztrávených v roli Pottera v této úloze už zřejmě neobjevil.

Zdroj: ČTK

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank