29.04.2011 19:30

Banksy: Exit Through the Giftshop (2010) - Film

Základní informace

Český název: Banksy: Exit Through the Giftshop
Originální název: Exit Through the Gift Shop
Česká premiéra: 10. května 2011
Světová premiéra: 5. března 2010
Natočeno: USA / Velká Británie 2010
Režie: Banksy
Hrají: André (sebe), Wendy Asher (sebe), Banksy (sebe), Shepard Fairey (sebe), Deborah Guetta (sebe), Thierry Guetta (sebe), Rhys Ifans (komentář), Space Invader (sebe), Jay Leno (sebe), Zeus (sebe), Christina Aguilera (sebe), Victor Borrayo (sebe), Angelina Jolie (sebe), Jude Law (sebe), Brad Pitt (sebe)
Délka: 87 minut
Žánr: Dokumentární / Komedie
Distributor: Revolver Entertainment

Video:

Obsah z fimu Exit Through the Giftshop

Legendární streetartista a graffiti writer Banksy, který ani přes nominaci na Oscara neodhalil svoji identitu, vstupuje do českých kin se svým provokativním mystifikačním dokumentem o street artové scéně. Excentrický francouzský majitel obchodu Tonny Guetta, který má stovky hodin záznamů graffiti akcí, marně pátrá po tajemném Banksym a sám se po jeho vzoru rozhodne stát kultovním umělcem. Pod pseudonymem Mister Brainwash (MBW) začíná chrlit jeden artefakt za druhým... Zábavný a vzrušující dokument o kultu pouličního umění, který tento fenomén zároveň odhaluje, zároveň jej relativizuje a sebevzhlíživost některých umělců ironicky shazuje. Stejně jako ve svém umění, i ve filmu Banksy zpochybňuje současnou pouliční výtvarnou scénu, která se stala snobským pozlátkem. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank