01.01.2013 17:36

Bídníci (2012) - Film

Základní informace

Český název: Bídníci
Originální název: Les Misérables
Česká premiéra: 3. ledna 2013
Světová premiéra: 25. prosince 2012
Natočeno: Velká Británie 2012
Režie: Tom Hooper
Scénář: William Nicholson (Victor Hugo - román)
Hudba: Claude-Michel Schönberg
Hrají: Anne Hathaway (Fantine), Hugh Jackman (Jean Valjean), Helena Bonham Carter (Madame Thenardier), Russell Crowe (inspektor Javert), Eddie Redmayne (Marius), Geoffrey Rush (pan Thenardier), Amanda Seyfried (Cosette), Aaron Tveit (Enjolras)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 157 minut
Žánr: Muzikál / Drama / Romantický

Video:

Obsah z filmu Bídníci

Když bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) propustí na podmínku, netuší, že za zády bude mít jako věčný stín posedlého inspektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zloděj zůstane vždy zlodějem a Valjean se zdá být jasným příkladem, zvlášť když pravidla podmínečného propuštění záhy poruší. Jenže Valjeanovi se daří unikat, začne žít pod změněnou identitou, stane se ctihodným občanem a dokonce starostou, jenže ani tehdy není před slídivým Javertem v bezpečí. Po smrti tovární dělnice Fantine (Anne Hathaway), kterou si klade za vinu, se ujme její dcerky Cosette. Společně s ní pak před Zákonem utíká do anonymity francouzské metropole. Tam na ně po pár letech relativního klidu čeká kromě Javerta i další nebezpečí – ulice bobtnající revolucí, kterou připravují mladí kluci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), se při letmém setkání zamiluje do dospívající Cosette (Amanda Seyfried) a ta jeho city opětuje. Kvůli své dceři a jejímu štěstí se Valjean rozhodne riskovat, dokonce se vydá na barikády v předvečer rozhodujícího souboje mezi revolucionáři a armádou, aby z předem prohrané bitvy zachránil Mariuse. Na místě, kde historie napsala jednu ze svých krvavých kapitol, se zároveň odehraje finální souboj mezi ním a Javertem. (oficiální text distributora)

 

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank