12.09.2012 12:07

Bournův mýtus (2004) - Film

Základní info

Český název: Bournův mýtus
Originální název: Bourne Supremacy, The
Česká premiéra: 7. října 2004
Světová premiéra: 23. července 2004
Natočeno: USA 2004
Režie: Paul Greengrass
Scénář: Tony Gilroy (podle románu Roberta Ludluma)
Kamera: Oliver Wood
Hudba: John Powell, Moby
Hrají: Matt Damon (Jason Bourne), Joan Allen (Pamela Landyová), Brian Cox (Ward Abbott), Julia Stiles (Nicky), Karl Urban (Kirill), Franka Potente (Marie), Karel Roden (Gretkov), Gabriel Mann (Danny Zorn), John Bedford Lloyd (Teddy), Marton Csokas (Jarda), Chris Cooper (Conklin), Michelle Monaghan (Kim), Tom Gallop (Tom Cronin), Tomas Arana (Martin Marshall), Oksana Akinshina (Irena Neskiová), Tim Griffin (John Nevins), Sean Smith (Vic), Wanja Mues
Přístupnost: od 12 let
Délka: 120 minut
Žánr: Dobrodružný / Mysteriózní / Thriller / Akční

Video:

Z filmu

V roce 2002 se ve filmu AGENT BEZ MINULOSTI podle románu Roberta Ludluma objevil nový hrdina: profesionální zabiják, který se pokouší oživit svou paměť a prchá před pronásledujícími stíny ze své minulosti. V napínavém a spletitém thrilleru se výrazně herecky předvedl Matt Damon jako agent Jason Bourne. Jason Bourne se teď na plátno vrací v pokračování. Před dvěma lety se domníval, že své minulosti utekl. Nyní ho minulost opět dohání. Bourne a Marie (FRANKA POTENTE) dál žijí v anonymitě. Bournea ženou noční můry a vzpomínky. Vláčí Marii z města do města. Snaží se být vždy aspoň krok před hrozbou, kterou tuší v každém pohledu i v každém telefonním "omylu", před nebezpečím, které očekává v každé vteřině. Ale ohrožení jej do světa, z něhož chtěl uniknout, neustále vrací. Když se v poklidné vsi, která je jejich dočasným domovem, objeví tajný agent, Bourne s Marií místo kvapně opouštějí. Začne nová globální hra na kočku a myš a Jason Bourne se musí vrátit ke své minulosti, i když tajná operace Treadstone', která vytvářela profesionální zabijáky, už skončila. Před lety Bourneovi řekli, že nesmí s nikým navázat kontakt. Minulost se přihlásila sama. Měli ho nechat na pokoji. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank