12.09.2012 14:17

Bratrstvo vlků (2001) - Film

Základní info

Český název: Bratrstvo vlků
Originální název: Le Pacte des loups
Česká premiéra: 14. února 2002
Světová premiéra: 1. června 2001
Natočeno: Francie 2001
Režie: Christophe Gans
Scénář: Stéphane Cabel
Kamera: Dan Laustsen
Hrají: Samuel Le Bihan (Grégoire de Fronsac), Vincent Cassel (Jean-François de Morangias), Emilie Dequenne (Marianne de Morangias), Monica Bellucci (Sylvia), Jérémie Rénier (Thomas d´Apcher), Mark Dacascos (Mani), Jean Yanne (hraběnka de Morangias), Jean François Stévenin (Henri Sardis), Jacques Perrin (Thomas d´Apcher (starý)), Johan Leysen (Beauterne), Bernard Farcy (Laffont)
Přístupnost: od 15 let
Délka: 142 minut
Žánr: Akční / Horor / Thriller

Video:

Z filmu

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti. Všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. Velkolepě pojatá kamera kreslí působivou atmosféru děsu v podzimní a zimní přírodě hornatého francouzského venkova.

Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů.

S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Historický dobrodružný snímek z Francie 18. století, v němž nechybí akce, napětí, výpravné kostýmy a ani romantická láska, získal přízeň kritiky i diváků.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank