01.01.2011 16:45

Černá labuť (2010) - Film

Základní informace

Český název: Černá labuť
Originální název: Black Swan
Česká premiéra: 24. února 2011
Světová premiéra: 3. prosince 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Darren Aronofsky
Scénář: Mark Heyman, Andres Heinz, John J. McLaughlin
Kamera: Matthew Libatique
Hudba: Clint Mansell
Hrají: Mila Kunis (Lily), Natalie Portman (Nina), Winona Ryder (Beth), Sebastian Stan, Vincent Cassel (Thomas), Janet Montgomery (Madeline), Barbara Hershey (Erica), Toby Hemingway (Tom), Christopher Gartin (Scott), Kristina Anapau (Galina), Ksenia Solo (Veronica), Adriene Couvillion (houslistka), Marty Krzywonos (dirigent), Shaun O'Hagan (manažer), Marcia Jean Kurtz (milenka), Deborah Offner (Susie)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 103 minut
Žánr: Drama / Thriller
Distributor: Bontonfilm

Video:

Obsah z filmu Černá labuť

Temný thriller o vzájemné rivalitě dvou zcela rozdílných baletek.

Nina (Natalie Portman) je tanečnice v New Yorku, jež celý svůj život podřídila milovanému tanci. Žije zde společně se svojí matkou Erikou, bývalou baletkou, která ji má neustále pod dohledem. Když se umělecký ředitel Thomas rozhodne nahradit primabalerínu Beth (Winona Ryder) kvůli otevření produkce k jejich nové sezóně Labutího jezera, sáhne právě po Nině. Ta má ale konkurenci v tanečnici Lily (Mila Kunis), která přesvědčí Thomase, že se na hlavní roli také hodí. Labutí jezero totiž vyžaduje tanečnici, která dokáže ztvárnit jak Bílou labuť, symbolizující nevinnost a půvab, tak také Černou labuť, symbolizující lstivost a smyslnost. Charakter Bílé labutě se perfektně hodí k Nině, ale odvrácenou stranu (Černou labuť) naopak skvěle zastupuje Lily. Zpočátku mezi oběmi dívkami panuje zdravá rivalita, která přeroste v pochybné přátelství, ve kterém se Nina začíná měnit a poznávat svou zatím neobjevenou temnou stránku – nedbalost a bezohlednost, které hrozí jejím zničením.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank