10.04.2011 13:19

Čertova nevěsta (2011) - Film

Základní informace

Český název: Čertova nevěsta
Originální název: Čertova nevěsta
Česká premiéra: 28. dubna 2011
Natočeno: Česká republika 2011
Režie: Zdeněk Troška
Kamera: David Ployhar
Hudba: Miloš Krkoška
Hrají: Václav Šanda (Štěpán), Eva Josefíková (Štěpánka), Sabina Laurinová (královna), David Suchařípa (král), Jana Andresíková (ježibaba), Barbora Munzarová (Verunka), František Němec (Lucifer), Jan Kuželka (poustevník), Karel Zíma (čert), Nina Horáková, Martin Lukáč (Vítek)
Přístupnost: přístupný
Délka: 90 minut
Žánr: Pohádka
Distributor: Bontonfilm

Video

Obsah z filmu Čertova nevěsta

V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank