11.09.2012 17:45

Česká spojka (2002) - Film

Základní info

Český název: Česká spojka
Originální název: Bad Company
Česká premiéra: 8. srpna 2002
Světová premiéra: 26. dubna 2002
Natočeno: USA/ČR 2002
Režie: Joel Schumacher
Scénář: Michael Browning, Jason Richman
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Trevor Rabin
Hrají: Anthony Hopkins (agent Oakes), Chris Rock (Jake Hayes/Kevin Pope/Michael Turner), Matthew Marsh (Dragan Adjanic), Kerry Washington (Julie), Peter Stormare (Adrik Vas), Brooke Smith (agentka Swansonová), John Slattery (Roland Yates), Gabriel Macht (agent Seale), Garcelle Beauvais (Nicole), Marek Vašut (Andre), Mikuláš Křen (recepční v hotelu), Petr Jákl, Shea Whigham (agent Wells)
Délka: 116 minut
Žánr: akční / thriller / komedie

Video:

Z filmu

Praha je kouzelné město a podle hollywoodských tvůrců také město plné zločinu, kde se prohánějí mafiáni a překupníci. Na světě nenajdete stylovější místo pro tajnou operaci CIA.

Agent Gaylord Oakes (Anthony Hopkins) si tu právě došlápl na jednoho ruského překupníka, který za tučnou cenu prodává nukleární zbraně jako kus chleba. Každý agent ale potřebuje svého parťáka. Ten jeho – Kevin Pope - byl bohužel někde v centru Prahy zastřelen a jelikož bez něj se celá akce neobejde, nezbývá než někde vyhrabat a vycvičit jeho dvojče Jakea (Chris Rock).

To samozřejmě nebude snadná záležitost. Nejenže Jake vůbec netuší, že nějakého bratra měl, navíc je jeho pravým opakem. Podvodníček, co kšeftuje s lístky na baseball, miluje rap, obléká se ve stylu hip-hopu a pusu má prořízlou, až to bolí – agent Oakes bude mít spoustu práce, než Jakea vycvičí, aby byli společně schopni dokončit celou akci. Vzhledem k tomu, že jsou v časové tísni, nemůže být o nějakém pečlivém a dlouhodobém zaučování řeč.

V Praze se zatím ruský překupník Adrik Vas (Peter Stormare) připravuje na dlouho plánovaný obchod s jistým obchodníkem Michealem Turnerem (což není nikdo jiný, než Oakes) a agentům nezbývá příliš času, nezkušený a drzý Jake se ocitá velmi záhy ve své první nebezpečné akci.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank