20.11.2010 17:33

Crazy Heart - Zajímavosti

Film je věnován skladateli a herci Stephenu Brutonovi, který je auterem několika písní, jež Bad Blake zpívá. Stephen se premiéry bohužel nedožil, zemřel na rakovinu hrtanu ve věku 61 let.

Točilo se pouhých 24 dní a snímek měl původně směřovat rovnou na DVD.

Jeff Bridges i Colin Farrell nazpívali své songy sami. K tomuto účelu jim byl přiřazen i učitel zpěvu. U Jeffa to ale nebyl žádný problém, jelikož v roce 2000 vydal vlastní album Be Here Soon.

Režisér Scott Cooper si zavtipkoval na adresu Jeffa, když ho přesvědčoval, že Bad Blake byl skutečným žijícím hudebníkem.

Písně, které Bad zpívá, byly inspirovány tvorbou Dona Williamse a Leonarda Cohena.

Oblíbené pití Bada, whisky McClure´s, je fiktivní značka.

Hra, kterou hraje Bad se synem Jean při prvním setkání, je papírový fotbal - populární stolní zábava americké mládeže.

Režisér se obrátil na zpěváka Tobyho Keitha s prosbou, jestli by se nemohly koncertové scény pro film natočit na jeho vystoupení v Albuquerque. Produkce měla jenom 10 minut na to, aby nasnímala Jeffa Bridgese a Colina Farrealla na pět kamer, když vystupovali před dvanáctitisícovým davem. Tento riskantní tah však režisérovi vyšel. Diváci byli z nečekaného výskytu hvězd nadšeni. Zejména Colinův příchod na jeviště vyvolal davovou hysterii.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank