01.03.2012 16:35

Čtyři slunce (2012) - Film

Základní informace

Český název: Čtyři slunce
Originální název: Čtyři slunce
Česká premiéra: 8. března 2012
Natočeno: Česko 2012
Režie: Bohdan Sláma
Scénář: Bohdan Sláma
Kamera: Diviš Marek
Hrají: Jaroslav Plesl (Fogi), Marek Šácha (Véna), Karel Roden (Karel), Anna Geislerová (Jana), Anna Bubeníková (Anička), Klára Melíšková (Evička), Igor Chmela (třídní), Jiří Mádl (Jerry), Jana Plodková, Klára Pollertová-Trojanová, Marie Ludvíková, Vladimír Merta, Zuzana Kronerová, Kryštof Rímský, Miroslav Sabadin, Kateřina Jandáčková, Mária Pavlová
Délka: 90 minut
Žánr: Drama, Komedie

Video

Obsah z filmu Čtyři slunce

Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. Nový film mezinárodně ceněného režiséra Bohdana Slámy si odbyl světovou premiéru v soutěžní sekci filmového festivalu Sundance ve Spojených státech. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank