17.04.2011 22:13

Přípravy filmu Czech Made Man

V létě 2010 zavolal producent Jiří Jurtin několika svým kolegům -Františkovi Fialovi, Otovi Klempířovi, Daně Volákové a Michaele Flenerové, že se s nimi chce potkat. Na schůzce jim sdělil, že se potkal s jistým byznysmanem, který má tak zajímavý život, že by stálo za úvahu ho natočit. Míša navrhla, aby režii dělal Tomáš Řehořek, byla s ním rychlá schůzka a už vše jelo, ba letělo …Další oslovení tvůrci – scénáristé a dramaturg se pustili do práce. Rychle připravit scénář, rychle sestavit štáb, rychle domluvit herce, zajistit techniku a kolace a začít točit. Na celkovou přípravu filmu a jeho natáčení, která se běžně pohybuje kolem 8 – 16 měsíců, měl úzký tým lidí kolem producenta jen 3 měsíce.
Tomáš Řehořek se před nedávnem podílel na vzniku snímku Piko. A teď natočil film s názvem Czech made man? Režisér sám říká, že ho zaujal především námět a žánr. "Pohybuje se na pomezí černé komedie a zároveň dramatu. Je o žižkovském zlodějíčku, který se složitou, strastiplnou i komickou cestou vypracoval na multimilionáře. Nabyté bohatství mu ale nepřinese takovou spokojenost, jakou si na začátku představoval.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank