03.10.2011 20:34

Dům (2011) - Film

Základní informace

Český název: Dům
Originální název: Dům
Česká premiéra: 20. října 2011
Natočeno: Česko / Slovensko 2011
Režie: Zuzana Liová
Scénář: Zuzana Liová
Kamera: Jan Baset Střítežský, Juraj Chlpik
Hudba: Walter Kraft
Hrají: Judit Bárdos (Eva), Miroslav Krobot (Imrich), Marián Mitaš (Jakub), Taťjana Medvecká (Viera), Lucia Jašková (Jana), Marek Geišberg (Milan), Ester Geislerová (Hana), Beata Meszárošová (Renata), Daniel Fischer (Miro), Ivan Romančík (Karol), Richard Labuda (Peter), Marek Kuťka (Palo), Kristina Adamcová (Janka), Kateřina Winterová (Eva - hlas), Magdalena Zimová (Jana - hlas), Matěj Hádek (Milan - hlas), Kamila Kikinčuková (Renata - hlas), Petr Neskusil (Miro - hlas), Petr Pelzer (Karol - hlas), Sebastian Baalbaki (Peter - hlas), Jonáš Bičík (Palo - hlas), Radka Fidlerová (Milanova máma - hlas), Jiří Bábek (kněz - hlas), Ivana Andrlová (úřednice - hlas)
Žánr: Drama

Video

Obsah z filmu Dům

Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě.
Imrich buduje svůj vlastní životní sen – staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře však stojí rozestavěné domy dva – první, nedokončený dům, měl patřit Evině starší sestře Janě. Ta se ale otcovi vzepřela a Imrich ji i s její rodinou ze svého života „vyškrtl“. Eva sní o tom, že po maturitě konečně opustí „vězení dokonalého domova“ i život na maloměstě a konečně se vydá poznávat jiný svět. Těžce nese otcovy starosvětské názory a jeho chování vůči matce a sestře, chodí za školu, tajně se stýká se sestrou a její rodinou, přivydělává si a dělá vše proto, aby mohla co nejdříve „vypadnout“. Nečekaně ji cestu zkříží nový muž, starší a ženatý Jakub, se kterým ji do života přibude další tajemství. Brzy však všechna tajemství začnou vyplouvat na povrch a jejich životy naberou nečekaný zvrat. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank