30.03.2011 18:29

Dům košaté lásky (2009) - Film

Základní informace

Český název: Dům košaté lásky
Originální název: Haarautuvan rakkauden talo
Česká premiéra: 21. dubna 2011
Světová premiéra: 21. srpna 2009
Natočeno: Finsko 2009
Režie: Mika Kaurismäki
Scénář: Mika Kaurismäki, Sami Keski-Vähälä (Petri Karra - román)
Kamera: Rauno Ronkainen
Hrají: Elina Knihtilä (Tuula Helin), Hannu-Pekka Björkman (Juhani Helin), Antti Reini (Wolffi), Anna Easteden (Nina), Tommi Eronen (Pekka), Kati Outinen (Yrsa), Kari Väänänen (Niilo), Ilkka Villi (Marco), Antti Virmavirta (Timo), Mari Perankoski (Tiina), Irina Björklund, Timo Torikka (P.K.), Clas-Ove Bruun, Wanda Dubiel (Sanna), Milla Elissa, Jevgeni Haukka (Vidar), Kari Heiskanen (Lauri), Ulla Hämeenaho (Natalia), Sientjés Iros (Rico-koira), Maria Järvenhelmi (Kitty), Joona Koskinen (Eemeli), Sakari Kuosmanen (Boogie), Pia Mannisenmäki (Liisa), Konsta Pylkkönen (Jussi), Henri Waltter Rehnström, Aino Seppo (Petra), Pertti Sveholm, Martti Syrjä, Elias Ukkonen, Selina Ukkonen, Ritva Vepsä, Nalle Westman, Tomi Kerminen, Harri Lajunen, Kim Leppänen
Délka: 102 minut
Žánr: Komedie / Drama
Distributor: FS Film Oy

Video:

Obsah z filmu Dům košaté lásky

V této komedii finského režiséra Mika Kaursimakiho se zatrpklé manželství mění na čím dál podivnější hru. Juhani je rodinným psychoterapeutem a Tuula je profesionální konzultantkou. Jsou dlouholetí manželé, ale jejich vztah už vyhasl a rozhodnou se, že je čas se rozejít. Juhani a Tuula věří, že jsou dostatečně inteligentní a uvědomělí na to, aby sdíleli společný domov, než se rozvod vyřeší. Ale jeden večer Juhanimu jeho kamarád Pekka poradí, aby využil svojí nově získanou svobodu a Juhani si najde novou známost a přivede jí domů. Tuula tiše zuří a rozhodne se mu to vrátit a začne chodit s pohledným pilotem. Juhani nechce zaostat, ale když se ukáže, že jeho známost je známostí pouze na jednu noc, má potíže najít si novou příitelkyni. Přes svojí matku a nevlastního bratra si Juhani najme prostitutku Ninu, která má vystupovat jako jeho nová přítelkyně. V této stupňující se citové válce se však věci zkomplikují, když prostitutka pracující pro Juhaniho matku zmizí společně s velkým obnosem peněz.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank