09.04.2012 17:57

Faust (2011) - Film

Základní informace

Český název: Faust
Originální název: Faust
Česká premiéra: 12. července 2012
Natočeno: Rusko 2011
Režie: Aleksandr Sokurov
Scénář: Aleksandr Sokurov, Marina Koreneva (Yuri Arabov - kniha)
Kamera: Bruno Delbonnel
Hudba: Andrey Sigle
Hrají: Johannes Zeiler (Heinrich Faust), Anton Adasinsky (Moneylender), Isolda Dychauk (Margarete), Georg Friedrich (Wagner), Hanna Schygulla, Antje Lewald (Margaretina matka), Florian Brückner (Valentin), Sigurður Skúlason (Faustův otec), Maxim Mehmet (Valentinův přítel), Andreas Schmidt (Valentinův přítel), Oliver Bootz (Valentinův přítel), Katrin Filzen, Prodromos Antoniadis, David Jonsson, Joel Kirby (Pater Philippe), Jürgen Kluckert (Faustův otec / hlas - německá verze), Eva-Maria Kurz (Faustova kuchařka), Antoine Monot Jr., Ondřej Novák (student), Lars Rudolph (hostinský), Santiago Ziesmer (hlas - německá verze)
Délka: 134 minut
Žánr: Drama

Video

Obsah z filmu Faust

Neopětovaná láska a bezbřehá vášeň. Film, který vás vtáhne do světa dávno minulých dob, je strhující poutí plnou poetických i drsných záběrů. Sokurovův zvláštní film naléhavě poukazuje na lidské slabosti a chyby a znovuobjevuje Fausta jako hluboce lidský příběh. Snímek zaujme nevšedními hereckými výkony Johannese Zeilera, Hanny Schygully a Antona Adasinjského (frontmana divadelního uskupení DEREVO). Jakkoliv se Sokurov nechal volně inspirovat Goetheho příběhem, známý mýtus o zaprodání duše ďáblovi radikálně reinterpretuje. Faust je myslitelem a rebelem, avšak zároveň anonymním člověkem z masa a kostí, kterého ovládají vnitřní popudy chamtivosti a chtivosti. Po filmech Moloch (o Hitlerovi), Taurus (o Leninovi) a Slunce (o Hirohitovi) je Faust závěrečným dílem Sokurovovy tetralogie. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank