15.11.2010 21:55

Dívka, která si hrála s ohněm (2010) - Film

Základní informace

Český název: Dívka, která si hrála s ohněm
Originální název: Flickan som lekte med elden
Česká premiéra: 11. listopadu 2010
Světová premiéra: 18. září 2009
Natočeno: Švédsko / Dánsko 2009
Režie: Daniel Alfredson
Scénář: Jonas Frykberg (Stieg Larsson - román)
Kamera: Peter Mokrosinski
Hudba: Jacob Groth
Hrají: Noomi Rapace (Lisbeth Salanderová), Michael Nyqvist (Mikael Blomkvist), Lena Endre (Erika Berger), Sofia Ledarp (Malin Erikson), Georgi Staykov (Alexander Zalachenko), Peter Andersson (Nils Bjurman), Micke Spreitz (Ronald Niedermann), Annika Hallin (Annika Giannini), Tehilla Blad (mladá Lisbeth), Yasmine Garbi (Miriam Wu), Per Oscarsson (Holger Palmgren), Michalis Koutsogiannakis (Dragan Armanskij), Paolo Roberto (Paolo Roberto), Tanja Lorentzon (Sonja Modig), Magnus Krepper (Hans Faste), Anders Ahlbom (dr. Peter Teleborian), Jacob Ericksson (Christer Malm), Alexandra Hummingson (novinářka), Niklas Hjulström (Richard Ekström), Ralph Carlsson, Reuben Sallmander (Enrico), Johan Kylén (inspektor Jan Bublanski), Jörgen Berthage, Hans Christian Thulin (Dag Svensson), Daniel Gustavsson (Niklas Eriksson), Donald Högberg, Lisbeth Åkerman (sama sebe), Jennie Silfverhjelm (Mia Bergman), Pelle Bolander (Sonny Nieminen), Dennis Önder (Refik Alba), Ola Wahlström, Sunil Munshi (dr. Sivarnandan), David Druid (Tony Scala), Thomas Lindblad, Olga Henrikson (Irina), Lars-Åke Gustavsson (sám sebe), Sven Ahlström
Délka: 129 minut
Žánr: Mysteriózní / Thriller
Distributor: Bontonfilm

Obsah z filmu Dívka, která si hrála s ohněm

Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině...(oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank