29.02.2012 16:46

Film Europe přináší do kin Immortalitas - Zajímavosti

Mediální společnost Film Europe Media Company 1. března uvede do slovenských kin dlouho očekávaný původní slovenský mysteriózní thriller Immortalitas, celovečerní debut studentů VŠMU v režii Erika Bošnáka.

Z původně plánovaného 20minutového studentského filmu, zacíleného na prvenství v žánru, který na Slovensku chybí, se za téměř dva roky vyvinul celovečerní film. Ve filmu hrají známí herci Pavel Višňovský a Karol Csino, které oslovila myšlenka novosti a získání zkušeností v tomto žánru. Tým lidí podílejících se na výrobě filmu pracoval (až na výjimky) bez nároku na honorář a technika byla poskytnuta zadarmo, proto celkové náklady na výrobu filmu představovaly sumu 7000 eur (i s koprodukčním vkladem).

Ještě během natáčení v roce 2010 o film projevila zájem ruská společnost Prime Studio, která se nabídla nasnímané 2D záběry převést do 3D verze. Tím se Immortalitas stal prvním slovenským filmem v tomto formátu. 3D verze filmu bude dostupná pro televize (jako první bude Film Europe Channel), na DVD a na blue-ray nosičích. Na finalizaci díla se podílel i Konstantin Maličenko, známý svou prací na akčních scénách filmů Wanted, Noční hlídka či Rychle a zběsile 2. Kromě něho na filmu pracoval třicetičlenný štáb, rozdělený do týmů v Moskvě, Kyjevě, Bratislavě, Prešově a Praze. Ústřední píseň Nesmrteľní k filmu nazpíval Kuly a skupina Desmod.

Distribuci filmu vzala pod patronát společnost Film Europe Media Company, která ho 1. března uvede do slovenských a 2. srpna do českých kin. „Léta učím na VŠMU v Bratislavě a projekt Erika Bošnáka jsem znal od začátku a důvěřoval jsem mu. I proto se naše společnost ujala kinodistribuce. Je důležité podporovat mladé talenty ve filmové branži a jsem rád, že naše společnost může být při tom. Ačkoliv je Erik teprve studentem třetího ročníku, není úplným nováčkem. Na kontě má několik česko-slovenských ocenění a dokonce čestné uznání z Mezinárodního filmového festivalu ve Philadelphii. Přál bych slovenské kinematografii více takových talentů,“ uvedl Ivan Hronec, generální ředitel Film Europe Media Company.

„Podepsání distribuční smlouvy s Film Europe Media Company považuji za první úspěch v životě našeho filmu. Každý autor se těší, jak se jeho dílo dostane k široké veřejnosti co nejdříve, a trochu mi i lichotí, že právě společnost s vytříbeným vkusem pro kvalitní evropskou tvorbu přidala do svého portfolia také náš snímek,“ řekl s hrdostí mladý režisér Erik Bošnák (21), student 3. ročníku hrané režie Filmové a televizní fakulty VŠMU v Bratislavě. „V současnosti už pracujeme na přípravě dalšího celovečerního projektu, který bude opět žánrově zaměřený, tentokrát z prostředí slovenské mafie,“ dodal E. Bošnák.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank