08.12.2011 20:00

Film John Carter je na světě

Veleúspěšný režisér Andrew Stanton zodpovědný za filmy Vali, Hledá se Nemo nebo Život brouka se vrhl do hraného filmu, byť je plný spektakulárních efektů. Za čtvrt miliardy amerických dolarů se už dá něco muziky pořídit a o čem to celé je?

Film je podle populární románové série

Inu, John Carter vychází z předlohy spisovatele dobrodružných a sci-fi románů Edgara Rice Burroughse (neplést s Williamem S. Burroughsem), který byl otcem například legendárního Tarzana nebo ve své době mimořádně populárního hrdiny Johna Cartera.

Burroughs o Carterovi napsal jedenácti dílný cyklus sci-fi a fantasy románů odehrávající se ve fiktivním světě Barsoom na Marsu, jehož hlavním hrdinou je veterán americké občanské války a zlatokop John Carter, který je na Mars přenášen blíže nepopsanou mystickou silou. Díky prostředí s menší gravitací převyšují jeho fyzické schopnosti sílu všech místních obyvatel a John Carter je uznávaným silákem a hrdinou. Nechybí ani romance s barsoomskou princeznou Dejah Thoris, díky které se stane pánem planety.

Video:

Zní to jako pohádka, co říkáte? A u Disneyho si řekli to samé. Stanton napsal jako obvykle scénář a soudě podle první upoutávky dal novému světu pořádný šmrnc.

Herci a tvůrci

Herecky ho budou jistit nové tváře, ale i zkušení bardi. Cartera ztvární Kanaďan Taylor Kitsch, který vystupoval dosud spíše v průměrných horrorech typu Hadi v letadle a Dejah Toris krásná Lynn Collins. Dále uvidíme Willema Dafoe, Marka Stronga (Pavučina lží, Robin Hood), Ciarána Hindse (Obřad, Až na krev), Jamese Purefoy (Solomon Kane), Thomase Hadena Churche (Panna nebo orel, Bokovka), Samanthu Morton (Minority Report) nebo Polly Walker (Souboj titánů). Za kamerou byl Daniel Mindel (Spy Game, Star Trek) a hudbu skládá jeden z nejrespektovanějších současných skladatelů střední generace Michael Giacchino (Star Trek, Super 8, Úžasňákovi, Speed Racer).

Do světových kin snímek vtrhne začátkem března příštího roku!

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank