17.11.2010 20:53

Kájínek (2010) - Film

Základní informace

Český název: Kajínek
Originální název: Kajínek
Česká premiéra: 5. srpna 2010
Natočeno: Česko 2010
Režie: Petr Jákl
Scénář: Petr Jákl, Marek Dobeš
Kamera: F. A. Brabec
Hudba: Václav Noid Bárta
Hrají: Michal Dlouhý (Lejčko), Vladimír Dlouhý (Novotný), Boguslaw Linda (Doležal), Tatiana Vilhelmová (Pokorná), Konstantin Lavronenko (Jiří Kajínek), Romana Jákl-Vítová (redaktorka), Petr Jákl, Václav Noid Bárta (Křížek), Alice Bendová (Křížková), Deana Horváthová-Jakubisková (soudkyně Gorecká), Hynek Čermák (bachař Pakosta), Werner Daehn (Perner), Jana Krausová (Doležalová), Ken Duken (Bukovský), Marek Vašut (tiskový mluvčí), Norbert Lichý (Švehla), Josef Lžíčař (soudce), Josef Klíma, Jan Šťastný (Jiří Kájínek - hlas)
Délka: 107 minut
Žánr: Drama
Distributor: HCE

Obsah z filmu Kajínek

Film pojednává o nejznámějším vězni současnosti Jiřím Kajínkovi, jehož odsouzení na doživotí vyvolává dodnes velké pochybnosti. Kajínkův příběh není pouze příběhem člověka, ale i společnosti, ve které žijeme. Jde o dramatický portrét polistopadové doby, kdy totalitní praktiky mocných našly živnou půdu v organizovaném zločinu a kriminálním podsvětí. Není divu, že se brzy rozpoutal boj o moc a peníze, který zcela potlačil práva jednotlivců a nebere ohledy na nic a na nikoho. Film není obhajobou Jiřího Kajínka, ale snaží se filmovou řečí s patřičnou dávkou umělecké licence odkrýt praktiky podsvětí i způsob fungování soudního aparátu, to vše na pozadí vyšetřování první nájemné vraždy v Čechách.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank