15.11.2010 22:20

Red (2010) - Film

Základní informace

Český název: Red
Originální název: Red
Česká premiéra: 28. října 2010
Světová premiéra: 14. října 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Robert Schwentke
Scénář: Erich Hoeber, Jon Hoeber
Kamera: Florian Ballhaus
Hudba: Christophe Beck
Hrají: Bruce Willis (Frank Moses), Morgan Freeman (Joe Matheson), Mary-Louise Parker (Sarah), Helen Mirren (Victoria), John Malkovich (Marvin Boggs), Karl Urban (William Cooper), Richard Dreyfuss (Alexander Dunning), Julian McMahon, Brian Cox (Ivan Simanov), James Remar (Gabriel Loeb), Ernest Borgnine (Henry), Michelle Nolden (Michelle Cooperová), Audrey Wasilewski, Justine Wachsberger (ošetřovatelka), Emily Kuroda (paní Chanová), Amber Gaiennie, Jacqueline Fleming (Marna), Jonathan Walker, Laura DeCarteret, Lawrence Turner, Ritchie Montgomery, Neil Whitely, Robert Morse, Jason Giuliano (mladý policista), John Stead, Tara Yelland, Chris Whetstone (detektiv), Cedric Burton, Matthew Olver, Nancy E.L. Ward, Logan Douglas Smith (detektiv), Randy Wade Kelley, Annette Denise Bass, Brooke Bezick, Charlotte Biggs, Mindy Caraccioli, Felder Charbonnet, David Fultz, Jake Goodman, Russell M. Haeuser, Emily D. Haley, Kurt W. Howard, Chris Owens, B.J. Parker, Joshua Peace, Jason Reppel, Devon Richards, Andre De'Sean Shanks, Daniel Vincent, Dana Walsh, Cindy Williamson
Délka: 111 minut
Žánr: Akční / Komedie
Distributor: Summit Entertainment

Obsah z filmu Red

Zábavná akční komedie vzniká podle třídílné komiksové minisérie scenáristy Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera z roku 2003. Vypráví příběh penzionovaného agenta CIA Franka Mosese (Bruce Willis), který žije poklidně a idylicky na venkově. Až do té doby, než se ho nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. V tu chvíli nastává souboj na život a na smrt mezi špičkovým, ale zestárlým agentem, a celým zbytkem CIA. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže být. Ve filmu samozřejmě neschází žena jeho srdce – Sarah (Mary-Louise Parker) a bývalí kamarádi – špioni (Morgan Freeman, John Malkovich a Helen Mirren). Který z nich se ukáže jako největší zrádce, uvidíme teprve na plátně... V obsazení figurují i další slavná jména jako Karl Urban, Brian Cox, Richard Dreyfus, Ernest Borgnine, Julian McMahon, James Remar a Rebecca Pidgeonová. Film vznikl v koprodukci USA/Kanada, takže se natáčelo nejprve v Kanadě, a poté v New Orleans. Světová premiéra je plánována na říjen 2010.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank