01.12.2010 19:40

Frankenstein trochu jinak - Zajímavosti

Hlavním hrdinou je Rudi, který po dlouhé době opět přijíždí domů. Doufá, že jeho matka bude taková, jakou chce, aby byla. To ale není jediná věc, na kterou předtím, než otevře dveře domu, ve kterém bydlí, zatím nezná přesnou odpověď. Rudi chce totiž vědět, kdo je jeho otec! Doma je ovšem vnímán jako cizí člověk, a s takovým by chtěl sdílet stejné prostory asi málokdo. Rudi se i proto pouhou náhodou dostane na konkurs, ale díky tomu najde režisér dalšího herce pro svůj chystaný film - právě jeho. Tedy, pouze do jedné nepříjemné události, která z Rudiho udělá monstrum.

 

Ne, nestane se z něj ani Hulk, ani Gill Man, ani Generál Zod, ani nic podobného. Stane se „pouze" hledaným vrahem! Na útěku pozná i svého otce, kterého je Rudi de facto, můžeme to říci, výtvorem. Film režíruje jeden z nejuznávanějších evropských režisérů Kornél Mundruczó, který si v tomto svém díle zahrál, jak jinak, právě postavu režiséra. Projekt Frankenstein, který má u nás 28. října premiéru, je film o rebelství proti společnosti a o zodpovědnosti za své činy. Byl vybrán i do soutěžní sekce na velmi prestižním Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. A když je film vybrán do soutěžní sekce na velmi prestižním Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, pak rozhodně musí stát za zhlédnutí.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank