16.05.2011 20:16

Hanna (2011) - Film

Základní informace

Český název: Hanna
Originální název: Hanna
Česká premiéra: 7. července 2011
Světová premiéra: 8. dubna 2011
Natočeno: USA / Velká Británie / Německo 2011
Režie: Joe Wright
Scénář: David Farr, Joe Penhall, Joe Wright
Kamera: Alwin H. Kuchler
Hrají: Cate Blanchett (Marissa Wieglerová), Eric Bana (Erik Heller), Olivia Williams, Saoirse Ronan (Hanna), Tom Hollander (Isaacs), Michelle Dockery (falešná Marissa), Jessica Barden (Sophie), John MacMillan (Lewis), Álvaro Cervantes (Feliciano), Nathan Nolan (lékař), Paris Arrowsmith (pracovník CIA), Jamie Beamish (Burton), Vicky Krieps (Johanna Zadeková), Adam Markiewicz (Gast), Marc Soto (bratr Feliciana), Peter Brownbill (trpaslík), Cyron Bjørn Melville
Délka: 111 minut
Žánr: Akční / Dobrodružný / Thriller
Distributor: Falcon

Video

Obsah z filmu Hanna

Titulní hrdinka tohoto dobrodružného thrilleru natáčeného v Evropě, Hanna (kterou ztvárnila Saoirse Ronan, nominovaná na Oscara za snímek Pokání), je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana z filmu Star Trek), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem vychovat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostanou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka, která ukrývá světu vlastní tajemství (držitelka Oscara Cate Blanchett). Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o své vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank