12.09.2012 14:10

Hannibal (2001) - Film

Základní info

Český název: Hannibal
Originální název: Hannibal
Česká premiéra: 26. dubna 2001
Světová premiéra: 9. února 2001
Natočeno: USA 2001
Režie: Ridley Scott
Scénář: David Mamet, Steven Zaillian (podle románu Thomase Harrise)
Kamera: John Mathieson
Hudba: Klaus Badelt, Hans Zimmer
Hrají: Anthony Hopkins (Hannibal Lecter), Julianne Moore (Clarice Starlingová), Gary Oldman (Mason Verger), Ray Liotta (Paul Krendler), Giancarlo Giannini (Pazzi), Frankie Faison (Barney), David Andrews (agent FBI Pearsall), Francesca Neri (Allegra Pazzi), Zeljko Ivanek (Dr. Cordell Doemling), Mark Margolis, Ajay Naidu, Bruce MacVittie (technik FBI)
Přístupnost: od 18 let
Délka: 93 minut
Žánr: Thriller / Akční / Krimi

Video:

Z filmu

Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins), rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl z vězení se zvláštní ostrahou, skrýval se v Baltimoru a pak se přemístil do Itálie do Florencie. Nepřestává být sám sebou a stále intenzivně prožívá svůj zájem o krutost a neztrácí chuť být kanibalem. Daří se mu pod maskou kultivovaného znalce italského umění mást stopy a elegantně prožívat své hnusné záměry. Je tu ale několik lidí, kteří na něj nemohou zapomenout.

V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová (Julianne Mooreová). Ta se už nikdy nezbaví noční můry zvané Hannibal a tónu jeho hlasu, který ji zároveň přitahuje. Jednou z obětí Hannibala měl být také perverzní Mason Verger (Gary Oldman). Ten přežil v zuboženém stavu, je závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a je mu jasné, že když ho chce dostat, musí připravit past. A návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší...

Film je volným pokračováním veleúspěšného snímku Mlčení jehňátek, který získal v roce 1992 pět Oscarů. Jonathana Demmeho vystřídal na režijní stoličce zkušený mistr Ridley Scott a Jodie Fosterovou v roli Clarice nahradila Julianne Mooreová.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank