19.08.2012 21:37

Hněv Titánů - Recenze

Drsnější, ponurejší, krvelačnější a mnohem lepší, než Souboj titánů (2010). Antický epos, který už tak dlouho a marně hledám se našel v podobě tohoto filmu. Perseus se nám vrací s nelehkým úkolem zachránit svět a tentokrát i bohy. Hádes - bůh podsvětí - a Áres - bůh války - se spojili proti zbytku bohů s cílem osvobodit z temného vězení Tartaru Kronose, Hádova, Diova a Poseidonova otce, aby nastolil krutovládu na Zemi.

Zeus přijde za Perseem s prosbou o pomoc, ale Perseus ho odmítne. Noční můra a peklo co se potom rozběhne už nejde zvrátit a Perseus má jedinou možnost. Jít do srdce Tartaru zachránit svého otce, zničit Kronose a všechny jeho monstra. Akce nepopsatelná a efekty s hudbou skvělé. Zpracování monster (Chiméra, Kyklopové, Minotaur, Makhai a Kronos) bylo skvělé, i když ne moc autentické s předlohou (Chiméra). Kostýmy se zevnějškem postav byly vážně povedené. Perseus už tu nevypadá jako vymazaná hlava od US Army jako v prvním díle, ale jak pořádný antický hrdina. Co se týče postav tak se mi tu líbil Agenor - Mořeplavec. Vtipné vsuvky byly taky podařené a sedli pěkně do děje.

Hněv Titánů je rozhodně podařená řežba antických rozměrů.

Hodnocení 70%

 

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank