06.08.2011 10:04

Hobbit: An Unexpected Journey

Základní informace

Český název: Hobbit: An Unexpected Journey, The
Originální název: Hobbit: An Unexpected Journey, The
Česká premiéra: 12. prosince 2013
Světová premiéra: 19. prosince 2012
Natočeno: USA 2012
Režie: Peter Jackson
Scénář: Philippa Boyens, Peter Jackson (J.R.R. Tolkien - román), Guillermo del Toro, Fran Walsh
Kamera: Andrew Lesnie
Hudba: Howard Shore
Hrají: Andy Serkis (Glum), Ian McKellen (Gandalf), Martin Freeman (Bilbo Pytlík), Hugo Weaving (Elrond), Cate Blanchett (Galadriel), Orlando Bloom (Legolas), Sylvester McCoy (Radagast), Elijah Wood (Frodo Pytlík), Benedict Cumberbatch (Šmag), Lee Pace (král Thranduil), Stephen Fry, Christopher Lee (Saruman), Richard Armitage (Thorin), Ian Holm (starý Bilbo), Luke Evans, Mikael Persbrandt (Beorn), Conan Stevens (Azog), Brian Blessed (král Dain), Graham McTavish (Dwalin), Aidan Turner (Kili), James Nesbitt (Bofur), Barry Humphries, Dominic Keating (Galion), Jed Brophy (Nori), Jeffrey Thomas (král Thror), Ken Stott (Balin), Stephen Hunter (Bombur), Dean O'Gorman (Fili), John Callen (Oin), Adam Brown (Ori), William Kircher (Bifur), Peter Hambleton (Gloin), Ryan Gage (Alfrid), Mark Hadlow (Dori), Michael Mizrahi (král Thrain)
Žánr: Fantasy / Dobrodružný

Video

Obsah z filmu Hobbit: An Unexpected Journey

Hobit sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky. Ačkoli cíl jejich cesty – Osamělá Hora - leží na východě, musí se nejprve dostat z jeskynního systému, kde se Bilbo ztratí a narazí na někoho, kdo mu navždy změní život... na Gluma. Tady, sám s Glumem, na břehu podzemního jezera, skromný Bilbo Pytlík objeví nejen hloubku lstivosti i odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, jenž skýtá nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý, zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank