01.01.2013 19:53

Hobit vyrazil na cestu - Zájímavosti

Koncem roku 2012 vyrazil do kin Hobit je poslední, který by mohl mít potenciál dosáhnout postu „Film roku“. A nejen to. Vlastně je to film, který byl pod drobnohledem novinářů i fanoušků přes víc než 5 let. Vzpomínáte si na doby, kdy jsme četli o sporech studia a Petera Jacksona? Když přicházely zprávy, že film vůbec nevznikne. Když se uvažovalo o Samu Raimim jako novém režisérovi? Dokážete spočítat kolik re-edic Pána Prstenů vyšlo, než jsme se konečně dočkali oficiálního oznámení, že režie zůstane u Petera? Že se vrátí Ian McKellen, Cate Blanchett… že se vrátí i Christopher Lee, Hugo Weaving a později i Orlando Bloom? Že nebude film jeden. Ani dva. Ale rovnou tři? Že Hobbitovi nebude stačit Imax, ale rovnou se bude v točit v novém formátu, který po první ukázce nezískal právě nadšené reakce? Už sama cesta tohoto snímku na plátna kin byla více než dobrodružná. Fanoušci prožívali momenty nadšení, ale možná zakoušeli i pocit obav a pochyb. A teď už se konečně mohou vypravit do kin a přesvědčit se na vlastní oči.

Hobit" sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky. Ačkoli cíl jejich cesty -- Osamělá Hora - leží na východě, musí se nejprve dostat z jeskynního systému, kde se Bilbo ztratí a narazí na někoho, kdo mu navždy změní život... na Gluma. Tady, sám s Glumem, na břehu podzemního jezera, skromný Bilbo Pytlík objeví nejen hloubku lstivosti i odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška", jenž skýtá nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý, zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank