01.11.2011 20:55

Hranaři (2011) - Film

Základní informace

Český název: Hranaři
Originální název: Hranaři
Česká premiéra: 1. prosince 2011
Natočeno: Česko 2011
Režie: Tomáš Zelenka
Scénář: Ota Klempíř, Jiří Hubáček
Kamera: Karel Fairaisl
Hudba: Zdeněk Merta
Hrají: Saša Rašilov ml. (Hlož), Miroslav Etzler (Sláma), Vilma Cibulková (Slámová), Kateřina Brožová (Hložová), Eva Jasanovská (Edita), Karolina Ruppert (Erika), Aneta Janatová (Míša), Jana Dvořáková (Kristýna), Milan Kňažko (Vágner), Václav Postránecký (Takáč), Norbert Lichý (Šlajf), Michal Dlouhý (Malý), Vladimír Kratina (Krátký), Jiří Korn (Holý), Jan Tříska (Bishop), Michael Kňažko (pobočník bishopa), Martin Dejdar (Verbíř), Jiří Langmajer (Lulu), Radim Fiala (Marek), Michal Pavlata (Anton), Jana Bernášková (recepční), Zuzana Vejvodová (recepční publishing agentury), Vilém Udatný (novinář), Vladimír Marek (uklízeč), Martin Písařík (dodavatel), Kateřina Průšová, Eliška Bubeníková (Janička), Sabina Drljevičová (asistentka Hlože), Václav Legner (primátor), Leoš Juráček (Němec), Alex Vladimír Pieter (Francouz), Naďa Šafratová (asistentka Slámy), Eva Zubíčková (asistentka v publishing agentuře), Tomáš Magnusek (detektiv), Andrey Anpilovov (ruský voják), Evženie Nízká (servírka), Jakub Štěpán (Standa), Michaela Flenerová (zaměstnankyně letiště), Zdeněk Kubík (člen komise), Veronika Jůnová (Bishopova dívka), Zuzana Straková (Bishopova dívka)
Délka: 96 minut
Žánr: Krimi / Drama
Distributor: Falcon

Video

Obsah z filmu Hranaři

Dva manželské páry - Hložovi a Slámovi, žijí poklidný podnikatelský i rodinný život. Hložová (Kateřina Brožová) se Slámovou (Vilma Cibulková) mají agenturu s VIP hosteskami, Hlož (Saša Rašilov) šéfuje prosperující bezpečnostní agentuře a Sláma (Miroslav Etzler) vlastní úspěšnou stavební firmu. Sláma se rozhodne pro velkou hru – v soutěži o obří stavební zakázku naruší zaběhnutý systém, z  toků peněz už nebude „krmit“ nikoho dalšího. Do přípravy této vzpoury namočí i nic netušícího přítele Hlože. Odhodlaný Sláma však neodhadne, na jak nebezpečnou hranu vstupuje. Stavební zakázka je totiž životně důležitá pro Spolek pěti, kterým „slouží“ radní s přezdívkou Lulu (Jiří Langmajer). A Lulu musí zajistit, aby byl Sláma ze hry venku, za každou cenu. Rázem se ocitáme ve světě odposlechů, sledování, kompromitujících materiálů, likvidačních příprav a dokonce i nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nevěří nikomu. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše jakoby zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop (Jan Tříska). Proč a pro koho asi? (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank