10.09.2012 15:40

Iron man 2 (2010) - Film

Základní informace

Český název: Iron Man 2
Originální název: Iron Man 2
Česká premiéra: 29. dubna 2010
Světová premiéra: 7. května 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Jon Favreau
Scénář: Don Heck, Jack Kirby, Stan Lee, Larry Lieber, Justin Theroux
Kamera: Matthew Libatique
Hudba: John Debney
Hrají: Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Don Cheadle (James 'Rhodey' Rhodes), Gwyneth Paltrow (Pepper Pottsová), Mickey Rourke (Ivan Vanko / Whiplash), Sam Rockwell (Justin Hammer), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Black Widow), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Paul Bettany (Jarvis - hlas), Jon Favreau (Hogan), Kate Mara (Bethany Cabeová), Olivia Munn, Stan Lee, Clark Gregg (agent Coulson), John Slattery (Howard Stark), Helena Mattsson (Rebecca), Garry Shandling (senátor Stern)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 125 minut
Žánr: Akční

Video:

Z filmu

V hitparádě okouzlujících rošťáků, kteří tu a tam navléknou nějakou masku, aby zachránili svět, by bral bezkonkurenčně první místo. I proto se původem komiksový superhrdina Iron Man dočkal druhého dílu. Ten slibuje další intenzívní zážitek, v němž navíc už tak luxusní herecké obsazení jedničky doplňují další hvězdná jména – Scarlett Johansson, Sam Rockwell a Mickey Rourke. Hlavní devízou Iron Mana 2 je ale jeho příběh. Zatímco většina maskovaných reků neúnavně střídá civilní a neporazitelnou, tajnou identitu, zručný vynálezce a zbrojař Tony Stark (Downey) v přímém přenosu do celého světa vyzvonil, že pod kovovým oplechováním se skrývá on. Bezprecedentní odhalení samozřejmě nese následky. O Iron Mana se začne vehementně zajímat vláda Spojených států, která chce Tonyho Starka zlanařit do svých služeb. Nespí pochopitelně ani konkurence, zejména jistý Justin Hammer (Sam Rockwell), jenž je vždycky za Starkem o krok pozadu a teď slibuje, že když Stark neodevzdá vládě své hi-tech brnění, vyrobí pro ni vlastní. Nebezpečí pro Tonyho znamená i „východní vítr“, potetovaný rabiát ruského původu Ivan Vanko (Mickey Rourke), přezdívaný Whiplash. Ten má kromě nevyřízených účtů se Starkovou rodinou k dispozici i dva elektrické biče, schopné cokoliv a kohokoliv (ideálně ale Tonyho) přetnout vejpůl. Sílícímu zástupu nepřátel pomáhá Tonymu čelit jeho věrná a zamilovaná asistentka Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), která mezitím povýšila na ředitelku Stark Industries a jeho armádní spojka Jim Rhodes (Don Cheadle). Další do party je pak nová Tonyho asistentka (Scarlett Johansson), která toho ví a umí víc, než je ochotná připustit, a jejíž úmysly mohou, ale také nemusí být zcela čisté. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank