02.12.2010 13:19

Kniha přežití (2010) - Film

Základní informace

Český název: Kniha přežití
Originální název: Book of Eli, The
Česká premiéra: 11. února 2010
Světová premiéra: 15. ledna 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Albert Hughes, Allen Hughes
Scénář: Gary Whitta
Kamera: Don Burgess
Hudba: Claudia Sarne, Leopold Ross, Atticus Ross
Hrají: Mila Kunis (Solara), Denzel Washington (Eli), Gary Oldman (Carnegie), Jennifer Beals (Claudia), Michael Gambon (George), Ray Stevenson (Redridge), Tom Waits (Engineer), Lateef Crowder (lupič), Frances de la Tour (Martha), Chris Browning (lupič), Evan Jones, Don Tai (lupič), Joe Pingue (Hoyt), Lora Martinez (lupička), Luis Bordonada (Rico), Scott Michael Morgan (lupič), Josh Berry (vůdce gangu), Daniel J Gonzales (Orpheum Patron), Alexandra Krizman (Orpheum Girl), Heidi Pascoe (žena středního věku), Mike Seal (Door guard)
Délka: 118 minut
Žánr: Sci-fi / Drama / Dobrodružný / Western
Distributor: Warner Bros. Pictures

Obsah z filmu Kniha přežití

V nepříliš vzdálené budoucnosti, asi třicet let po konečné válce, prochází pustinami kontinentu, který býval Amerikou, osamělý muž. Všude kolem něj se nacházejí opuštěná města, rozpadající se silnice, sežehlá země – pomníky nedávné katastrofy. Civilizace neexistuje, zákony neplatí. Cesty patří gangům, které jsou schopny člověka zabít kvůli botám, kvůli hltu vody... nebo prostě jen tak. Ale na tohoto poutníka nestačí.

Eli (Denzel Washington), který se nestal bojovníkem z vlastní vůle, ale z nutnosti, touží po klidu a míru, ale pokud je k tomu donucen, rozdrtí své protivníky dříve, než si stačí uvědomit, jak osudné chyby se dopustili. Důvodem jeho boje nejsou obavy o vlastní život, ale naděje na budoucnost – naděje, kterou opatruje a chrání už po třicet let a je rozhodnutý ji proměnit ve skutečnost. Eli, poháněný smyslem pro povinnost a vedený vírou v cosi většího, než je on sám, dělá vše, co je třeba, aby přežil – a pokračoval ve svém úsilí.

Jen jediný muž v tomto zničeném světě chápe, jakou moc má Eli ve svých rukou, a je rozhodnut ji získat pro sebe: Carnegie (Gary Oldman), samozvaný despotický vládce improvizovaného města zlodějů a zabijáků. Carnegieho adoptivní dceru Solara (Mila Kunis) Eli fascinuje z jiného důvodu: nabízí naději na život lepší, než jaký panuje v říši jejího otce. Ani pro jednoho z nich ale nebude snadné ho přesvědčit, aby se svých plánů vzdal. Není ochoten se před ničím – a před nikým – zastavit. Je nucen naplnit svůj osud a zachránit zmučené lidstvo. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank