03.01.2012 16:42

Konec Roberta Mitchuma (2012) - Film

Základní informace

Český název: Konec Roberta Mitchuma
Originální název: Robert Mitchum est mort
Česká premiéra: 5. ledna 2012
Světová premiéra: 13. dubna 2011
Natočeno: Francie / Norsko / Belgie / Polsko 2011
Režie: Olivier Babinet, Fred Kihn
Scénář: Olivier Babinet, Fred Kihn
Kamera: Timo Salminen
Hudba: Étienne Charry
Hrají: Olivier Gourmet (Arsene), Pablo Nicomedes (Frank), Bakary Sangaré (Douglas), Danuta Stenka (Katia), André Wilms, Nils Utsi, Wojciech Pszoniak, Ewelina Walendziak, Maria Bock, Timothée Régnier, Ulla Bogue, Gilles Haezebrouck, Cyril Haezebrouck, Sarada Riefstahl, Étienne Charry, Magne Høyland, Bernard Lembrez, Maciej Ferlak (policejní inspektor), Bartosz Glogowski, Ireneusz Koziol, Janusz Chabior (recepční), Eir Nilsen (Betty Page), Lou Viger, Elin Lind-Olsen, Maja Neskovic, Jim Hansen, Adam Wrobel, Mariusz Deda, Waldemar Bojarski, Ewa Bojarska, Zofia Zborowska, Grazyna Daniel, Katarzyna Matuszek, Anna Kazmierczak, Marcian Gawin, Jacek Kwasniewski, Edward Skrzecz, Igor Alexis, Ken Samuels (Arthur), Mirabelle Kirkland (Madeleine), Aleksandra Wojtaszek (hlas), David Baudouin (hlas), Dawid Szurmiej, Grzegorz Kulikowski
Délka: 91 minut
Žánr: Drama, Road movie

Video

Obsah z filmu Konec Roberta Mitchuma

Road movie, v níž se na festival za polárním kruhem vydává herec a jeho agent, aby vyhledali legendárního režiséra a přesvědčili ho ke spolupráci. Film natočený v evropské koprodukci vzdává hold stylu režiséra Jima Jarmusche. Kulisu velkých průmyslových předměstí a špinavých motelů snímá kamera Tima Salminena, dlouholetého spolupracovníka Aki Kaurismäkiho, v dlouhých záběrech bez jízd. Výrazné herecké typy vybrané s ohledem na jejich zvláštní fyziognomii a neustálé balancování na hranici mezi ironií a vážností potěší právě Jarmuschovy fanoušky. (oficiální text distributora).

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank