15.04.2012 12:59

Královská aféra (2012) - Film

Základní informace

Český název: Královská aféra
Originální název: En kongelig affære
Česká premiéra: 12. dubna 2012
Světová premiéra: 29. března 2012
Natočeno: Dánsko 2012
Režie: Nikolaj Arcel
Scénář: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg (Bodil Steensen-Leth - román Prinsesse af blodet)
Kamera: Rasmus Videbæk
Hudba: Gabriel Yared
Hrají: Mads Mikkelsen (Johann Friedrich Struensee), David Dencik (Ove Hoegh-Guldberg), Alicia Vikander (Caroline Mathilde), Søren Malling, Trine Dyrholm (Juliane Marie), William Jøhnk Nielsen (Frederik VI), Cyron Bjørn Melville (Enevold Brandt), Rosalinde Mynster, Thomas W. Gabrielsson (Carl Rantzau), Kenneth M. Christensen (hlas), Laura Bro (Louise von Plessen), Bent Mejding, Erika Guntherová, Mikkel Følsgaard (Christian VII), Klaus Tange, John Martinus, Karin Rørbeck (dvorník dáma)
Délka: 128 minut
Žánr: Historický, Drama, Romantický

Video

Obsah z filmu Královská aféra

Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou. Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander. (oficiální text distributora).

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank