19.07.2011 21:53

Kůže, ve které žiji (2011) - Film

Základní informace

Český název: Kůže, ve které žiji
Originální název: Piel que habito, La
Česká premiéra: 8. září 2011
Světová premiéra: 26. srpna 2011
Natočeno: Španělsko 2011
Režie: Pedro Almodóvar
Scénář: Pedro Almodóvar (Thierry Jonquet - román)
Kamera: José Luis Alcaine
Hudba: Alberto Iglesias
Hrají: Antonio Banderas (Robert Ledgard), Elena Anaya (Vera), Marisa Paredes (Marilia), Blanca Suárez (Norma), Bárbara Lennie, Jan Cornet (Vicente), Fernando Cayo, Isabel Blanco, Eduard Fernández (Fulgencio), José Luis Gómez, Buika (sebe), Susi Sánchez, Roberto Álamo (Zeca), Ana Mena (Norma), Teresa Manresa, Violaine Estérez, Sheyla Fariña, Guillermo Carbajo, David Vila, Jordi Vilalta
Délka: 120 minut
Žánr: Drama

Video

Obsah z filmu Kůže, ve které žiji

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. V thrilleru s prvky melodramatu, natočeném volně podle románu Tarantule (Mygale) Thierryho Jonqueta, se po více než dvaceti letech sešli ke spolupráci Pedro Almodóvar a jeho dávný oblíbenec Antonio Banderas. „Tvář nás definuje,“ říká jeho hrdina, i když sám za tou svou skrývá temné myšlenky. V příběhu, v němž hraje zásadní roli chladně vykalkulovaná a precizně provedená pomsta, Almodóvar za scenáristické pomoci bratra Agustína suverénně kombinuje časové roviny, mezi něž rozpíná svá témata vášně, tělesnosti a pohlavní identity. Jeho devatenáctý film je opět sofistikovanou poctou filmu, tentokrát Hitchcockovi, Buñuelovi či hororu Georgese Franjua Oči bez tváře.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank