07.11.2010 19:55

Louskáček (2010) - Film

Základní informace

Český název: Louskáček
Originální název: Nutcracker and the Rat King
Česká premiéra: 10. října 2011
Natočeno: Velká Británie 2010
Režie: Andrey Konchalovskiy
Scénář: Andrey Konchalovskiy, Chris Solimine
Kamera: Mike Southon
Hudba: Eduard Artemyev
Hrají: Hunyadi Aron, Pepe Balderrama (Abraham), Jonathan Coyne, Frances de la Tour (krysí královna / Frau Eva), Fernanda Dorogi, Kriszta Dorogi, Aaron Michael Drozin (Max), Ferenc Elek, Elle Fanning (Mary), Richard E. Grant (otec), György Honti (Goebbels), Gyula Kormos, Ferenc Kovács, Nathan Lane (strýc Albert), Gábor Nagypál, Africa Nile, Daniel Peacock, Christopher Recupito Rossi (Herr Drosselmeyer), Charlie Rowe (princ), Hugh Sachs, Oliver Simor, Péter Takátsy, John Turturro (krysí král), Ferenc Vizes (krysí voják), Yuliya Vysotskaya (matka / sněhová víla), Sandor Istvan Nagy
Délka: 110 minut
Žánr: Akční / Rodinný / Fantasy

Obsah z filmu Louskáček

Příběh se odehrává ve 20. letech 20. století ve Vídni. Devítiletá Mary žije v domě plném krásných věcí, ale zároveň i samoty a proto není divu, že touží po nějakém přátelství a dobrodružství. Na Štědrý večer přijíždí k Mary její milovaný strýček Albert, který jí dává jako dárek dřevěného panáčka Louskáčka. Toho dne pozdě v noci přivede dívčina představivost panáčka k životu. Louskáček, který je ve skutečnosti zakletý princ, vezme Mary na obdivuhodnou cestu do ohromující dimenze, kde mají hračky lidskou podobu a vše se zdá být desetkrát větší. Avšak všechno není tak krásné, jak se zdá a na naše hlavní hrdiny číhá nebezpečí v podobě krysí armády, které velí zlý Krysí král a jeho matka. Cílem těchto opravdu zubatých tvorů je svrhnout lidstvo. Poté co je Louskáček unesen a držen v sídle Krysího krále, statečná Mary se společně s bratrem Maxem a hračkami rozhodne Louskáčka osvobodit a zároveň překazit zlomyslné plány Krysího krále.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank