17.02.2011 15:45

Mama Gógó (2011) - Film

Základní informace

Český název: Mama Gógó
Originální název: Mamma Gógó
Česká premiéra: 31. března 2011
Světová premiéra: 1. ledna 2010
Natočeno: Island 2010
Režie: Friðrik Þór Friðriksson
Scénář: Friðrik Þór Friðriksson
Kamera: Ari Kristinsson
Hudba: Hilmar Örn Hilmarsson
Hrají: Kristbjörg Kjeld (mama Gógó), Hilmir Snær Guðnason (ředitel), Gunnar Eyjólfsson, Margrét Vilhjálmsdóttir (manželka ředitele), Ólafía Hrönn Jónsdóttir (sestra ředitele), Inga Maria Valdimarsdóttir (sestra ředitele), Jóhann Sigurðarson (manažer banky), Bjarni Ingvarsson (farmář), Bogi Ágústsson, Edda Arnljótsdóttir (soused), Pétur Eínarsson (doktor), Margrét Dagmar Ericsdóttir (soused), Ragna Fossberg (sebe), Guðmundur Steinn Gíslason (syn sestry), Þórhallur Gunnarsson, Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir, Arnar Jósefsson (ředitelův sny), Melkorka Davíðsdóttir Pitt (dívka na farmě), Hallmar Sigurðsson (premiér), Ása Hlín Svavarsdóttir, Thorarinn Oskar Thorarinsson, Ólöf Hugrún Valdimarsdóttir, Börge Wigum, Shabana Zaman (sestra)
Délka: 90 minut
Žánr: Drama
Distributor: Sena

Video:

Obsah z filmu Mama Gógó

Bravurní tragikomedie Fridrika T. Fridrikssona vypráví o ambiciózním režisérovi, který právě dokončil film o starých lidech uprchlých z domova důchodců. Přes vkládané naděje jde o naprostý kasovní propadák. Jak zklamaný autor sám poznamenává, cílová skupina filmu je již zřejmě mrtvá nebo už nedokáže dojít do kina. Snímek je nicméně vřele přijat kritikou a režisér se upíná k nominaci na Oscara, která by ho mohla zachránit před bankrotem. Zároveň si povšimne zvláštního chování své matky: šaramantní osmdesátiletá Gógó začíná zapomínat. Nejprve se jedná o drobnosti, které však končí požárem nebo vytopením sousedů. Společně se svými sestrami se režisér rozhodne poslat Gógó do domova důchodců. Gógó se podobně jako postavy ze synova filmového propadáku DĚTI PŘÍRODY snaží utéct na svobodu…ale její mysl si s ní začíná čím dál více zahrávat. Fridrikssonova velká filmová pocta matce je odvážně upřímným autoportrétem i ostrou satirou filmového průmyslu a islandské společnosti. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank