28.11.2011 20:05

Moneyball (2011) - Film

Základní informace

Český název: Moneyball
Originální název: Moneyball
Česká premiéra: 1. prosince 2011
Světová premiéra: 23. září 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: Bennett Miller
Scénář: Aaron Sorkin, Steven Zaillian (Michael Lewis - kniha)
Kamera: Wally Pfister
Hudba: Mychael Danna
Hrají: Brad Pitt (Billy Beane), Jonah Hill (Peter Brand), Robin Wright (Sharon), Philip Seymour Hoffman, Chris Pratt (Scott Hatteberg), Kathryn Morris (Beanova žena), Tammy Blanchard (Elizabeth Hatteberg), Glenn Morshower (Hopkins), Keith Middlebrook (trenér Parker), Stephen Bishop (David Justice), Erin Pickett, Adrian Bellani (Carlos Peňa), Sergio Garcia (Jorge Posada), Olivia Dudley (mladá Sharon), Takayo Fischer (Suzanne), Chadney Brewer, Chris McGarry (Ed Wade), James Shanklin (Billyho otec), Eric West (Ron Perez), Royce Clayton (Miguel Tejada), Art Ortiz (Eric Chavez), David Hutchison (John Mabry), Jordan Walker Ross, Ryan McCann (Kit Pellow), Ari Zagaris (Jim Mecir), Casey Bond (Chad Bradford), Phillip Caires, Chris Smith, Erich Hover (Larry Sutton), Deanna Marks, Gregor Manns, Asim Kaleem, Diane Behrens (paní Beane), Gretta Sosine, Steve Wharton (reportér), Jason Hubbs (Greg Myers), Derrin Ebert (Mike Magnante), Andrew Plummer (Randy Velarde), Anthony Santana, Bennie Bell, Holly Pitrago, Aldrin Enriquez, Nick Porrazzo (Jeremy Giambi), Brent Dohling (Mark Ellis), Nick Fargo, Steven Sapp (Michael Tucker), Melvin Perdue (Ray Durham), Tony Oliva, Stefan Romig, Bryan Carnes (Jason Grimsley), Marvin Horn (Terrence), John Clerkin, Tony Bulleri (Joel Skinner), Nick Stavrianoudakis, James Bailey, Dave Bean, Jessica Benz, Janae Caster, Cabran E. Chamberlain, Mike Chikoski, Julie Chow, Alan Chu, Cole Coleman, Ken Colquit, Diana Cosma, Zachary Culbertson, Danton Dabar, Carrie I. Dodd, Julia Eliav, Jessica Etheridge, Joe Fidler, Kenley Gaffke, David Alan Hodges, Katrina-Jovan Howard, Alexander Kanellakos, Janine King, Isabel Landof, Nicholas Macaluso, Brad Dirk Martin, Stephen Michael, Javier Montoya, Jesse Muick, Steve C. Porter, Chris F. Powell, Shane Schoeppner, Thomas W. Stewart, Reed Thompson (mladý Billy), Nicole Tse, Julie Wagner, Kerry Wing
Délka: 133 minut
Žánr: Drama

Video

Obsah z filmu Moneyball

Snímek Moneyball společnosti Columbia Pictures je natočen podle skutečného příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt) – bývalého nadějného hráče baseballu s vyhlídkami na oslnivou kariéru, který se poté, co nedokázal splnit nadějná očekávání, se svou soutěživou povahou raději zaměřil na administrativní stránku tohoto sportu. Na počátku sezóny v roce 2002 se Billy ocitá v zapeklité situaci: jeho špatně financovaný tým Oakland Athletics, zvaný též lidově A's, přišel o své nejlepší hráče (znovu), kteří se nechali zlákat velkými týmy (a s tím souvisejícími nemalými platy) a on je nucen dát svůj tým znovu do pořádku a zahájit sezónu s třetinou původního rozpočtu. V touze po vítězství se Billy rozhodne jít proti klasickým zvyklostem, které v baseballu platí. Zaměří se zcela mimo baseballová hřiště na zneuznané teorie Billyho Jamese a najme Petera Branda (Jonah Hill), inteligentního ekonoma, který vystudoval univerzitu v Yale. Společně se postaví selskému rozumu vyzbrojeni odhodláním vše přehodnotit a vybaveni počítačovou statistickou analýzou, kterou baseballová administrativa dlouhodobě ignoruje. Dospějí k neuvěřitelným závěrům a začnou najímat hráče, které zbytek baseballového světa považuje za příliš nevhodné, příliš staré, příliš nemocné nebo příliš problematické, kteří jsou ale současně všichni velmi nedocenění. Jak se Billy a Peter neúnavně tlačí kupředu, vzbudí jejich nové metody a pozoruhodná sestava outsiderů pozornost ostatních týmů, médií, fanoušků i hlavního manažera jejich vlastního týmu (Philip Seymour Hoffman), který odmítá spolupracovat. Tento experiment ale nakonec vede nejenom ke změnám v tom, jak se baseball hraje, ale také k výsledku, který Billymu definitivně otevře oči a posune ho na zcela novou úroveň. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank