03.01.2012 17:52

Muži kteří nenávidí ženy (2011) - Film

Základní informace

Český název: Muži, kteří nenávidí ženy
Originální název: Girl with the Dragon Tattoo, The
Česká premiéra: 12. ledna 2012
Světová premiéra: 21. prosince 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: David Fincher
Scénář: Steven Zaillian (Stieg Larsson - román)
Kamera: Jeff Cronenweth
Hudba: Trent Reznor, Atticus Ross
Hrají: Daniel Craig (Mikael Blomkvist), Robin Wright (Erika Berger), Rooney Mara (Lisbeth Salander), Stellan Skarsgård (Martin Vanger), Embeth Davidtz (Annika Blomkvist), Christopher Plummer (Henrik Vanger), Joely Richardson (Anita Vanger), Geraldine James (Cecilia Vanger), Goran Visnjic (Dragan Armansky), Julian Sands (mladý Henrik Vanger), Steven Berkoff, Yorick van Wageningen (Nils Bjurman), Sahlima, Arly Jover (Liv), Donald Sumpter (detektiv Morell), David Dencik (mladý Morell), Matthew Wolf, Moa Garpendal (mladá Harriet Vanger), Bengt C.W. Carlsson (Holger Palmgren), Cate Montgomery (Lea Persson), Henry Hereford, Mathilda von Essen (mladá Anita Vanger), Anya Benton (mladá Erika Berger), Jenifer Brougham (zavražděná oběť), Maxine English, Sarah Gaboury, Simone Gad (oběť 1), Gustaf Hammarsten, Patrick Holland (CNN reportér), Kalle Josephson, Pati Lauren, Matt McAbee (mladý Mikael Blomkvist), Tess Panzer, Caroline Jaden Stussi, Matthew Tilley, Ciel Turich, Yasmine Vine, Tony Way
Délka: 158 minut
Žánr: Drama, Thriller

Video

Obsah z filmu Muži kteří nenávidí ženy

Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Ačkoliv se Lisbeth distancuje od světa, který ji opakovaně zradil, její hackerské schopnosti a dokonalé soustředění se ukáží jako zcela klíčové. Když se Mikael postaví tváří v tvář zachmuřené rodině Vangerů, odkrývá Lisbeth tajemství, zametená pod koberec. Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu. (oficiální text distributora).

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank