28.11.2011 20:16

Nevěstinec (2011) - Film

Základní informace

Český název: Nevěstinec
Originální název: L'apollonide (Souvenirs de la maison close)
Česká premiéra: 1. prosince 2011
Světová premiéra: 21. září 2011
Natočeno: Francie 2010
Režie: Bertrand Bonello
Scénář: Bertrand Bonello
Kamera: Josée Deshaies
Hrají: Hafsia Herzi (Samira), Céline Sallette (Clotilde), Jasmine Trinca (Julie), Adele Haenel (Léa), Alice Barnole (Madeleine), Iliana Zabeth (Pauline), Noémie Lvovsky (Marie-France), Xavier Beauvois, Louis-Do de Lencquesaing, Esther Garrel, Joanna Grudzinska, Pauline Jacquard, Laurent Lacotte, Judith Lou Levy, Jacques Nolot, Maia Sandoz
Délka: 122 minut
Žánr: Drama   Psychologický

Video

Obsah z filmu Nevěstinec

Přelom devatenáctého a dvacátého století - období velkých sociálních změn - postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása a potěšení ale i ponížení a bolest, hrozil zákaz. Francouzský režisér Bertrand Bonello vyšel v příběhu o „vzpomínkách z nevěstince“ ze současné sociologické studie o pařížských „domech lásky“ na přelomu století. Filmový obraz prostitutek a jejich zákazníků zbavil lechtivého a povrchního pozlátka, který nahradil o poznání živočišnější atmosférou. Do popředí se dostávají autentické osudy dívek, jejich rivalita i přátelství, ale i dobové volání po obratu k rádoby humánnější společnosti. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank