31.01.2011 19:37

Neznámý (2011) - Film

Základní informace

Český název: Neznámý
Originální název: Unknown
Česká premiéra: 24. února 2011
Světová premiéra: 7. ledna 2011
Natočeno: USA / Velká Británie / Německo / Francie 2011
Režie: Jaume Collet-Serra
Scénář: Oliver Butcher, Stephen Cornwell (Didier Van Cauwelaert - román)
Kamera: Flavio Martínez Labiano
Hudba: John Ottman
Hrají: Liam Neeson (dr. Martin Harris), Diane Kruger (Gina), January Jones (Elizabeth Harrisová), Aidan Quinn (Martin B.), Frank Langella (Rodney Cole), Bruno Ganz (Jurgen), Sebastian Koch (profesor Bressler), Clint Dyer (Biko), Karl Markovics (doktor farge), Stipe Erceg, Mido Hamada, Sanny Van Heteren, Michael Baral (Peter), Rainer Bock (pan Strauss), Petra Hartung (detektiv), Olivier Schneider (Smith), Adnan Maral (taxikář), Kida Khodr Ramadan (majitel kavárny), Eva Löbau, Rainer Sellien (starší detektiv), Wolfgang Stegemann, Janina Flieger, Heike Hanold-Lynch, Torsten Michaelis (taxikář), Petra Schmidt-Schaller, Annabelle Mandeng, Katharina Blaschke (paní Brunnerová), Matthias Weidenhöfer, Peter Becker, Joachim Schoenfeld, Charlie Gardner (Martinův otec), Oliver Lange, Karla Trippel, Herbert Olschok, Oliver Stolz, Helen Wiebensohn, Sebastian Stielke (Brantův asistent), Vladimir Pavic, Oskar Schieferstein (Martin Harris jako dítě), Hendrik Maaß
Žánr: Drama / Thriller
Distributor: Warner Bros. Pictures

Video:

Obsah z filmu Neznámý

Liam Neeson ztvárňuje roli Dr. Martina Harrise, který se po autonehodě probere v Berlíně a zjistí, že jeho žena (January Jones) ho najednou nepoznává a jiný muž (Aidan Quinn) se zmocnil jeho identity. Všichni ho ignorují, pronásleduje ho záhadný atentátník a on je na všechno sám, unavený, opuštěný a na útěku. Pomoc najde u nepravděpodobného spojence (Diane Kruger). Martin se vrhne střemhlav do smrtelné záhady, která zpochybní jeho příčetnost, jeho identitu a prověří, kam až je ochoten zajít, aby odhalil pravdu.   (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank