24.01.2011 17:45

Norské dřevo (2010) - Film

Základní informace

Český název: Norské dřevo
Originální název: Noruwei no mori
Česká premiéra: 10. února 2011
Světová premiéra: 11. prosince 2010
Natočeno: Japonsko 2010
Režie: Anh Hung Tran
Scénář: Anh Hung Tran (Haruki Murakami - román)
Kamera: Pin Bing Lee
Hudba: Jonny Greenwood
Hrají: Rinko Kikuchi (Naoko), Ken'ichi Matsuyama (Toru Watanabe), Kiko Mizuhara (Midori), Tetsuji Tamayama (Nagasawa), Kengo Kora (Kizuki), Reika Kirishima (Reiko Ishida), Shigesato Itoi, Eriko Hatsune, Haruomi Hosono, Yukihiro Takahashi
Délka: 133 minut
Žánr: Drama / Romantický
Distributor: Asmik Ace Entertainment

Video:

Obsah z filmu Norské dřevo

Poslouchejte „I once had a girl, or should I say, she once had me...“. Jednoho dne uslyší Toru Watanabe tuto píseň od Beatles, která ho dovede zpět ke vzpomínkám na rok 1960, kdy se jeho přítel Kizuki zabil a on vyrůstal poblíž Naoko, Kizukiho přítelkyně. Oba dva se potýkají se svým smutkem, každý rozdílně. Dospívají, o 9 let později se opět potkávají a Naoko se stává Toruovou první láskou. Toru se také seznámí se svou spolužačkou Midori Kobajaši, která je všechno, co Naoko není – pohodářka, sebevědomá, temperamentní. Kterou si Toru vybere? Budoucnost nebo minulost?

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank