15.01.2012 17:15

Obhájce - Recenze

Název i těm nejzabedněnějším asi napoví, o čem tento film zhruba bude. Další ze série filmů na toto téma pochází z dílny mladého američana Brada Furmana, který zatím není příliš známý. S podobnou tématikou se můžete setkat ve snímcích Firma, Okamžik zlomu, Michael Clayton, nebo Prvotní strach.

V tomto thrilleru se v jedné z hlavních rolí objevuje Matthew McConaughey (Michael Haller), aby ztvárnil trestního advokáta v Los Angeles. Doposud obhajoval obyčejné kriminální živly, a tak když se k němu dostane případ bohatého synáčka z Beverly Hills (Ryan Phillippe), obviněného z pokusu o vraždu, očekává standardní případ s pěknou sumou peněz na konci. Ovšem postupně se odkrývají nové skutečnosti a nakonec se z poklidné práce Michaela Hallera stává noční můra.

Film byl natočen podle první knihy z řady novel o advokátovi Mikeovi Hellerovi. Autor publikace, Michael Conelly, má na svém kontě bestsellery z oblasti mystérií a thrillerů.

Zpočátku jsem se zděsila, že B. Furman zkopíroval Prvotní strach, nakonec tomu tak nebylo, ale i přesto se děj vyvíjel, dle mého, poněkud předvídatelně. A hlavně délka filmu se mi zdála přehnaná. McConaughey v roli obhájce mi spíš lezl na nervy, než že bych mu nějak fandila, Ryan Phillipe naopak byl pro svou roli vybrán rozumně a překvapil mě. Aby to nevyznělo zcela negativně (protože tak to vyznít nemá), tak film řadím rozhodně mezi ty lepší. Děj byl sice zdlouhavý, ale mělo to hlavu a patu a bavilo mě sledovat, jak se příběh vyvíjí. Navíc zde byla i určitá dávka napětí, takže to opravdu nebylo tak špatné, jak se může na první pohled zdát.

Hodnocení 70%

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank