30.03.2011 17:46

Orel Deváté legie (2011) - Film

Základní informace

Český název: Orel Deváté legie
Originální název: Eagle, The
Česká premiéra: 21. dubna 2011
Světová premiéra: 11. února 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: Kevin Macdonald
Scénář: Jeremy Brock (podle románu Rosemary Sutcliff)
Kamera: Anthony Dod Mantle
Hudba: Atli Örvarsson
Hrají: Channing Tatum (Marcus Aquila), Mark Strong (Guern), Jamie Bell (Esca), Donald Sutherland (Aquila), Douglas Henshall (Galba), Denis O'Hare (Lutorius), Jon Campling (Scottish Hill Dweller), Paul Ritter (Galba), Ben O'Brien (Milecastle strážný), Jamie Beamish (legionář), Brian Gleeson, Tahar Rahim
Délka: 114 minut
Žánr: Drama / Válečný / Historický
Distributor: Universal Pictures International

Video:

Obsah z filmu Orel Deváté legie

Dobrodružné drama z dob římského impéria se stoupající hvězdou stříbrného plátna Channingem Tatumem v hlavní roli. V roce 140 n. l. se dva muži, římský voják Marcus (Tatum) a jeho otrok Esca (Jamie Bell), vydávají na nebezpečnou cestu na sever za hranice dosud známého světa. Dvacet let před osudnou výpravou se římská Devátá legie pod vedením Flavia Aquily vydala dobývat divoký Sever. Žádný z pěti tisíc vojáků slavné legie se z válečné výpravy nevrátil. Spolu s nimi se ztratil i zlatý Orel, jejich emblém a odznak síly. Nyní se začíná proslýchat, že Orel Deváté legie byl spatřen v divošské svatyni daleko na severu. Flaviův syn Marcus neváhá a v doprovodu svého otroka Escy vyráží do rozlehlých a neprobádaných končin kaledonských hor (dnešní Skotsko) s jasným cílem: postavit se divokým severským kmenům, obnovit čest zmizelého otce a získat nazpět posvátného Orla. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank