31.01.2011 19:57

Ostrov svaté Heleny (2011) - Film

Základní informace

Český název: Ostrov svaté Heleny
Originální název: Ostrov svaté Heleny
Česká premiéra: 24. února 2011
Natočeno: Česko 2011
Režie: Vlastimil Šimůnek
Scénář: Vlastimil Šimůnek, Andrea Bílková
Kamera: Richard Špůr
Hudba: Luboš Malina
Hrají: Laďa Kerndl (František Kůzle), Pavel Bobek (Gustav Mlejnek), Tatiana Vilhelmová (Helena Kůzlová), Zuzana Slavíková (Magda Kůzlová), Boleslav Polívka (primář), Iva Kubelková (Maruška), Štefanie Táborská (Štefi), Václav Táborský (Vašek), Lada Jelínková (žena s kočárkem), Vlastimil Šimůnek (ředitel školy), Miroslav Albert (autodopravce), Karol Smorada (pracovník rybářství), Milada Kerndlová (Alena), Miroslav Čuba (Igor Vlach), Mariana Karbulová (teta Marjána)
Délka: 83 minut
Žánr: Hudební
Distributor: Palace Pictures

Video:

Obsah z filmu Ostrov svaté Heleny

Příběh zpěváka Františka, člověka sobeckého i milujícího, který se živil jako hudebník na zaoceánských výletních lodích. Postupně se odcizil své rodině a zůstal sám. Na radu přátel se vydává hledat dceru do tisíc kilometrů vzdálené krajanské vesnice Svatá Helena v rumunském Banátu. Setkání s lidmi, kteří žijí v souladu s Bohem a přírodou a pátrání po dceři, která o sobě nedává vědět, nakonec smíří Františka s myšlenkou, které se s přibývajícím věkem tak bojí, že dožije život ve vyhnanství samoty. Věci však dostanou nečekaný spád...   (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank