12.09.2012 11:50

Pán prstenů: Návrat krále (2003) - Film

Základní info

Český název: Pán prstenů: Návrat krále
Originální název: Lord Of The Rings: The Return Of The King
Česká premiéra: 15. ledna 2004
Světová premiéra: 11. prosince 2003
Natočeno: Nový Zéland / USA 2003
Režie: Oskar 2003 - vítěz v kategorii nejlepší režie Peter Jackson
Scénář: Oskar 2003 - vítěz v kategorii nejlepší adaptovaný scénář Peter Jackson, Oskar 2003 - vítěz v kategorii nejlepší adaptovaný scénář Frances Walsh, Oskar 2003 - vítěz v kategorii nejlepší adaptovaný scénář Philippa Boyens
Kamera: Andrew Lesnie
Hudba: Oskar 2003 - vítěz v kategorii nejlepší hudba Howard Shore
Hrají: Elijah Wood (Frodo), Viggo Mortensen (Aragorn), Ian McKellen (Gandalf), Orlando Bloom (Legolas), Sean Astin (Samvěd Křepelka alias Sam), John Rhys-Davies (Gimli/Stromovous), Bernard Hill (král Theodén), Miranda Otto (Éowyn), Karl Urban (Éomer), Brad Dourif (Gríma Červivec), David Wenham (Faramir), John Noble (Denethor), Sean Bean (Boromir), Ian Holm (Bilbo Pytlík), Cate Blanchett (Galadriel), Liv Tyler (Arwen), Dominic Monaghan (Smělmír Brandorád alias Smíšek), Billy Boyd (Peregrin Bral alias Pipin), Christopher Lee (Saruman), Hugo Weaving (Elrond), Andy Serkis (Glum/Sméagol)
Přístupnost: přístupný
Délka: 201 minut
Žánr: Fantasy / Dobrodružný

Video:

Z filmu

Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem? A za jakou cenu? (oficiální text distributora).

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank