02.01.2013 18:09

Paříž Manhattan (2011) - Film

Základní informace

Český název: Paříž-Manhattan
Originální název: Paris-Manhattan
Česká premiéra: 7. února 2013
Světová premiéra: 18. července 2012
Natočeno: Francie 2012
Režie: Sophie Lellouche
Scénář: Sophie Lellouche
Kamera: Laurent Machuel
Hudba: Jean-Michel Bernard
Hrají: Alice Taglioni (Alice), Patrick Bruel (Victor), Marine Delterme (Hélene), Louis-Do de Lencquesaing (Pierre), Michel Aumont (otec), Marie-Christine Adam (Nicole), Yannick Soulier (Vincent), Margaux Châtelier (Laura), Arsène Mosca (Arthur), Gladys Cohen, Julie Martel, Roman Guisset, Juliette Kruh (asistentka Alice), Paul-Edouard Gondard (Achille), Jacques Ciron, Ariane Kah, Christian Ameri, Khereddine Ennasri, Raphaël Delouya, François Lescurat, Jean-Jacques Albert, David Marsais, Mohamed Lakhdar, Jérôme Coué, Caroline Gay, Frédérique Nahmani, Marc Loy, Stéphane Poterlot, Paul Solas, Woody Allen (Woody Allen)
Délka: 77 minut
Žánr: Komedie / Romantický

Video:

Obsah z filmu Paříž Manhattan

Hraný debut mladé francouzské režisérky Sophie Lellouche narušuje strukturu současné hollywoodské romantické komedie a přináší inteligentní, půvabnou, a zároveň vtipnou obdobu tohoto oblíbeného filmového žánru. Přináší příběh svobodné svérázné lékárnice Alice, která nachází únik ze samoty ve filozofických filmech Woodyho Allena. V nich totiž dokáže najít odpověď na všechno. Když potká Vincenta, dokonalého partnera, zdá se, že konečně našla lásku svého života. Avšak seznámí se i s Victorem, který doposud neviděl ani jeden Allenův film, ale převrátí její život naruby. Který z nich je tedy ten pravý? Hravá komedie Sophie Lelluch nostalgicky odkazuje k nezapomenutelným momentům a situacím filmové tvorby Woodyho Allena a je skvělou komedií pro každého. I pro toho, kdo jeho filmy vůbec nezná

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank